Az energiaitalosok győztek Malajziában

F1, Maláj Nagydíj - Hamilton motorja megállt, Ricciardo nyert

A címvédő Lewis Hamilton motorhiba miatt kiesett a Maláj Nagydíjon, amit az ausztrál Daniel Ricciardo (Red Bull) nyert meg. Rosberg harmadik lett, vezet a világbajnokságban.

A 27 éves Daniel Ricciardo most vasárnap Malajziában ebben a szezonban először, pályafutása során negyedszer nyert futamot. Mögötte csapattársa, a holland Max Verstappen lett a második. Rosberg egy verseny közbeni agresszív manőver miatt utólagos, 10 másodperces időbüntetést kapott, de így is harmadikként zárt.
A Mercedes Hamilton kiesése miatt még nem nyerte meg a konstruktőri vb-címet. A rajtnál a pole pozícióból induló Hamilton magabiztosan megtartotta vezető pozícióját, az ötödik helyről startoló Sebastian Vettel, a Ferrari négyszeres vb-győztes versenyzője viszont túl nagy lendülettel érkezett az első kanyarba, miközben a holland Max Verstappent (Red Bull) igyekezett megelőzni. Vettel az autójának bal elejével eltalálta a második helyen elforduló Rosberg autójának jobb hátulját, s mivel a Ferrari bal első kereke kitört, Vettelnek fel is kellett adnia a versenyt. Rosberg az ütközés miatt visszaesett az utolsó helyre, Verstappen pedig közben a csapatrádión "őrültnek és idiótának" nevezte Vettelt.
A mezőny két körön keresztül a virtuális biztonsági autó miatt lassabban haladt, néhányan ezt az időszakot választották a boxba hajtásra. A sorrend az újraindítás után Hamilton, Ricciardo, Verstappen volt az első három helyen, Rosberg a 16. helyen haladt, de azonnal megkezdte a felzárkózást. Az élcsoportban Verstappen nagyon korán cserélt kereket, a többiek a 16. és a 21. kör között jártak először a boxban. Az eltérő taktikával küzdő Verstappen a 27. körben kapott ismét új abroncsokat, így visszaállt a korábbi sorrend az élcsoportban: Hamilton vezetett Ricciardo és Verstappen előtt. Időközben Rosberg feljött, s már az ötödik pozícióban száguldott.
A 41. körben Hamilton motorhiba miatt kiállni kényszerült az élről, ahova Ricciardo került, mögötte pedig csapattársa volt a második, míg a harmadik helyen Rosberg haladt, ő azonban 10 másodperces időbüntetést kapott, mert a versenybírók szerint túl agresszívan előzte a futam korábbi szakaszában Räikkönent, akit a manőver közben meg is lökött. Hamilton a futam után összeesküvést gyanított motorhibája mögött.
A hajrában az élen már nem változott a helyzet, Rosberg pedig több mint 10 másodperccel végzett a negyedik Räikkönen előtt, így az utólagos időbüntetés ellenére dobogóra állhatott.
Jenson Button (McLaren) számára pályafutása 300. Forma-1-es nagydíja volt az idei Maláj Nagydíj, így különösen örülhetett, hogy a pontszerző, kilencedik helyen zárt. A vb a jövő hétvégén, Japánban folytatódik.