Fogyasztási versenyt nyert a Ford Fiesta ST és a Honda Civic

Flottakezelő által szervezett fogyasztási versenyen együtt győzött a Ford Fiesta ST és a Honda Civic

Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!

Takarékossági versennyel hívta fel a figyelmet arra az ALD Automotive, hogy milyen nagyon keveset is fogyaszthatnak napjaink autói.

A gyártóktól független flottakezelő az ALD Automotive, hazánkban is megtalálható, jelentős szereplő a piacon, de aktuális versenyét Angliában, autóversenyzők közreműködésével végezte. Az ALD Automotive Fleet World MPG Marathon több személyautót indított egymás ellen, s két kategóriában hirdetett győztest. Az abszolút legkevesebbet fogyasztó modell a Honda Civic Tourer 1.6 i-DTEC lett, ami 2,42 l/100 km fogyasztással teljesítette a távot. Az eredmény nem meglepő, a Honda 1.6-os dízelmotorja valóban roppant takarékos, maga mögé utasította az egy kategóriával kisebb Ford Fiesta 1.6 TDCi Econetic és a Citroën C4 Cactus BlueHDi spórolós verziókat is. A Fiesta csak néhány századliternyi lemaradással lett második, a C4 Cactus 2,48 l/100 km értékével szintén igen takarékosnak bizonyult.

Nyert ugyanakkor a Ford Fiesta ST is, amit eddig nem elsősorban étvágya miatt szerettünk, bár az azért tény, hogy erejéhez, a kapott élményhez mérten takarékosnak ismertük. Ha pedig kifejezetten a spórolásra utazunk, ahogyan azt a fogyasztási verseny is tette, akkor a gyári 5,9 l/100 km értékénél 58,2 százalékkal kedvezőbb, 3,1 l/100 km érték is elérhető - így nyerte a legjobb százalékos megtakarítás versenyszámot a Ford tüzes kisautója, azaz hot hatch modellje az angliai versenyen.