Hamilton nyerte az Egyesült Államok Nagydíját

Hamilton ismét nyert, a Mercedes már világbajnok

Idei 9., pályafutása 62. győzelmét aratta a mercedeses Lewis Hamilton Austinban. Vettel lett a második, Verstappentől elvették a 3. helyet, így Räikkönen állhatott fel a dobogó alsó fokára.

A rajtot Hamilton és Vettel is kiválóan kapta el, a Ferrari német pilótája viszont egy hajszálnyival jobban reagált, így már az első kanyarban átvette a vezető pozíciót brit riválisától. Az első kör végén Vettel, Hamilton, Bottas volt a sorrend.

Hamilton a hatodik körben visszavette a vezető pozíciót, ezután két kör alatt közel két másodperces előnyt autózott ki ellenfelével szemben. A kerékcseréket az élmezőnyben haladók közül Vettel kezdte meg a 17. körben, két körrel később Bottas, majd a huszadik körben Hamilton is a boxba hajtott. A kiállások után nem változott az állás, Hamilton éppen Vettel elé tért vissza a pályára.
A verseny a következő húsz körben kevés izgalmat hozott, csatákra és előzésekre inkább a középmezőnyben volt példa. A 39. körben aztán Vettel másodszor is a boxban járt friss abroncsokért, a 42. körben pedig Räikkönen egy remek manőverrel megelőzte Bottast. Az 51. körben Vettel is utolérte Bottast, s meg is előzte, majd Räikkönent is lehagyta, így visszaért a második helyre. Négy körrel a leintés előtt Hamilton, Vettel, Räikkönen volt a dobogósok sorrendje, Bottast pedig a remek versenyt teljesítő Verstappen is megelőzte, így a holland a 16. helyről rajtolva ért fel a negyedik pozícióba.
Verstappen néhány kanyarral a leintés előtt ugyan elment Räikkönen mellett, de az előzés közben négy kerékkel elhagyta a pályát, ezért a versenybíróság szabálytalannak minősítette a manővert: öt másodperces időbüntetéssel sújtotta a holland pilótát, aki így negyedik lett. Az utolsó körökben már nem történt jelentős változás, Hamilton ezzel a sikerrel nagyon közel került a negyedik vb-címéhez, a Mercedes pedig megnyerte a trófeát a konstruktőrök versenyében.

Végeredmény, Egyesült Államok Nagydíja, Austin (56 kör, 308,405 km, a pontszerzők):
  1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 1:33:50.991 óra