Egész Európában rászállnak a gyorshajtókra

Mától szerdáig fokozott sebesség-ellenőrzés hazánkban is

Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!

A TISPOL akció részeként európai szintű fokozott ellenőrzés van hazánk közútjain 2014. április 14-16. között.

A közúti közlekedési balesetek fő oka a sebességtúllépés, illetve a sebesség helytelen megválasztása. A személyi sérüléssel járó balesetek mintegy harmada ezek miatt következik be - írja az ORFK Kommunikációs Szolgálata. Ezért aztán nem is meglepő, hogy az Európai Közlekedésrendészeti Szervek (TISPOL) éves tervében rendszeresen szerepelnek egész Európára, így a hazai utakra is kiterjedő fokozott sebességellenőrzési-akciók. Most, mától szerdáig, azaz április 14-16. között is ilyen van érvényben
Hirdetés

A fokozott sebesség-ellenőrzés célja a közlekedésbiztonsági helyzet javítása, azaz a közlekedésben résztvevők életének és testi épségének megóvása. Az autósoknak pedig most ezért és persze a bírságok elkerüléséért is fokozottan ajánlott figyelniük a megengedett sebesség túl nem lépésére.
Tetszett a cikk?

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy azonnal értesülj a legfrissebb és legnépszerűbb cikkekről, amint megjelennek az Autónavigátoron!

Feliratkozom a hírlevélre

Hozzászólások

  • 2017.10.29. at 10:22
    Permalink

    Én ha lehet a városban is,de kívül mindig tempomattot használok. Ennek ellenére rablógazdálkodásnak tartom ahogy és ahol trafiznak. Az M5.ösön sokat járok és a románok, és a szerbek 200 -al tolnak le…trafi meg havonta 1-2 szer 1 db…pedig életveszélyesen tünnek fel a tükörben egyik pillanatról a másikra.

  • 2017.10.29. at 10:22
    Permalink

    Nekem van egy-két gondolatom ezzel kapcsolatban.A folytonos traffipaxozás helyett, vagy mellett nem ártana arra is figyelni, milyen utakon járunk és milyen állapotban vagyunk kénytelenek néha vezetni.
    A mostani friss jogosítvánnyal rendelkező emberek nem tudnak gyakorolni,mert képtelenség megfizetni.Valamint néha csak testben vagyunk ott a vezetőülésben, a gondolat odébb jár.A problémákon.Mert azok vannak bőven.
    Én nagyon nem bánom, ha a piásokat és a drogosokat kiveszik a forgalomból, de a pénzkereső rendőri vegzálástól herótóm van.A közlekedés biztonsága nem lehet ürügy a zsebek tömésére, a terrorizálásra!

  • 2017.10.29. at 10:22
    Permalink

    Én azt gondolom hogy a túlzott gyorshajtást(Pl.:50km helyet 90-100km) büntetni kell,de fontosabb lenne a szabálytalan parkolókat,indexet nem használókat, elsőbbség meg nem adókat,ingerült tolakodó mocskokat,stb büntetni mégpedig keményen!! Én azokat is megbüntetném akik aljas módon ellenőrzik a sebességet,sunyin rejtőzködve pénzt behajtanak,kitudja kinek!

  • 2017.10.29. at 10:22
    Permalink

    A gyors haladás meghatározza a balesetek súlyosságát. Ezt vitatni nem lehet. A valóságban viszont gyorsabb haladás nélkül nem lehet életben maradni! Napi teendőinket időpontra végezzük: munkába, orvosi ellátásra, oktatási intézménybe, hatósági idézésre, bíróságra, családi eseményekre tovább utazásra (reptér, vasút, busz, komp, hajó stb.) Az egyik helyszínről a másik helyszínre, adott távolságot kell megtenni a szabályok adta sebességhatárok betartásával. A közlekedési akadályok (dugók, útszűkület, lassú jármű, gépkocsi oszlop, baleset, sorompó stb.) mellett az előző napi tevékenység elhúzódása (túlóra, vásárlás, bírósági tárgyalás, hivatalos ügyintézés, orvosi vizsgálat stb.) csökkentik az előre tervezett utazási időt! Időben kell elindulni mondják az okosok! Ha csökken a menetidő nincs más lehetőség, mint a gyorsabb haladás! A távolság adott, az időhatár adott, csak a sebesség növelésével érhetjük el a célunkat. Sebesség=v, az út=s, az idő=t. Ez az igazság! Ha nem haladnánk gyorsabban, elmaradna a szolgálatba lépés, a fellépés, az ügy bírósági tárgyalása, a tanítási óra, az orvosi vizsgálat, műtét, a munkába állás stb. ezért mégtöbben kerülnének időzavarba, mégtöbben kényszerülnénnek gyorsabb haladásra! Az indokolatlan gyorhajtóknak, a szigorúan ellenőrzött gyorsulási pálykon lenne a helye, ha lennének ilyenek. Megtarthatja-e az a munkahelyét, aki késik a munkahelyéről? Lehetne azon gondolkodni kell-e mindenhova időpontot szabni? Közlekedés kényszerhelyzet, ezért a közlekedők fizetnek a betarthatatlan helyzetért. Magyarázzák meg a szakemberek, hogy mit tegyünk.

  • 2017.10.29. at 10:22
    Permalink

    “A közúti közlekedési balesetek fő oka a sebességtúllépés,”

    Ez enyhén szólva óriási csúsztatás!
    A legfőbb ok a szabálytalan előzés, ezt követi az elsőbbség meg nem adása, majd csak harmadik helyen van a sebesség jelentős túllépése.

    De hát várható volt. Vége a választásoknak, lehet kezdeni a pénzbehajtást.
    Az utolsó ilyen fokozott ellenőrzés, december közepén volt. Hülyék lettek volna ezt meglépni a választások előtt, de most ismét mindent szabad, három és fél évig.

  • 2017.10.29. at 10:22
    Permalink

    Nekem nem lenne ezzel semmi bajom, ha valóban ott mérnének, ahol szükséges, pl. iskolák, óvodák környékén, vagy egyéb helyen, ahol sűrű a gyalogosforgalom, esetleg gyakran vannak balesetek. Ezzel ellentétben általában oda állnak be, ahol kaszálni lehet, pl. lakott terület közvetlen határa, kint felejtett, indokolatlan korlátozó táblákhoz.
    Hozzáteszem, soha nem büntettek meg gyorshajtásért, és másért sem, de ennek ellenére gusztustalannak tartom. Egyébként ahol a körülmények engedik, én is óra szerint 5-10-zel többel megyek a megengedett sebességnél.

  • 2017.10.29. at 10:22
    Permalink

    Tetszik vagy nem, ez van.
    A másik cikk alatt éppen az USA mantrázása folyik. Igen kérem szépen, ott ennek évtizedes hagyományai vannak.
    Krónikus “gyorshajtó” vagyok, mert 5-10 km/h-val mindig megspékelem a megengedettet. Ennek ellenére azt hiszem, hogy ez nem hülyeség.

Vélemény, hozzászólás?