Red Bull győzelem a jubileumi F1-es versenyen

Max Verstappen legyőzte a legyőzhetetlennek vélt Mercedeseket

Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!

Sok izgalmat nem tartogatott az F1 második silverstone-i versenye. A gumistratégia döntött.

Idén először láthattunk nem Mercedes győzelmet, ám sajnos kevés valódi, kerék a kerék elleni csata zajlott a pályán. A rajtnál Bottas és Hamilton is jól jött el, a harmadik helyért pedig Verstappen sikeresen támadta meg Nico Hülkenberget, aki Perezt helyettesíti a Racing Point csapatnál. A kerékcserék sorát Bottas nyitotta, majd Hamilton is a boxban járt, Verstappen viszont csak a 27. körben hajtott a boxba friss gumikért. A Mercedes versenyzői folyamatosan panaszkodtak a gumik kopására, Verstappen pedig elegendő előnyt autózott ki ahhoz, hogy a boxutcából a pályára visszatérve egyből támadhassa Bottast. A holland versenyző gond nélkül meg is előzte a finnt, így 24 körrel a leintés előtt az élre állt.
A 30. körben Verstappen, Bottas, Hamilton volt az első három sorrendje, ugyanakkor három körrel később Verstappen és Bottas egyszerre hajtott a boxba kerékcserére. Hamilton ekkor az élre került, de a 42. körben ő is friss abroncsokat kapott, így negyedikként tért vissza a pályára. Tíz körrel a leintés előtt már látszott, hogy Verstappen fog győzni. Hamilton azért mentette a menthetőt, a negyedik helyről a másodikra jött fel, de a győzelmet nem tudta elvenni Verstappentől. A holland ezzel pályafutása 9. győzelmét aratta a Formula 1-ben. A vb egy hét múlva, Spanyolországban folytatódik. Végeredmény, 70. évforduló Nagydíja, Silverstone (52 kör, 306,198 km, a pontszerzők):
  1. Max Verstappen (holland, Red Bull) 1:19:41.993 óra