0 új cikk érkezett
0 új hozzászólás

Michelisz a szurkolók egyik kedvence

A második legnépszerűbb a magyar autóversenyző

2012. január 31., kedd 11:14 (4 hónapja)

Ez a cikk több, mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!

A TouringCarTimes megkérdezte olvasóit, hogy szerintük ki a legjobb versenyző a túraautó-világbajnokságban. A nyilván szimpátiaszavazáson Michelisz Norbi a második helyen végzett.

Michelisz nem csak itthon népszerű, bár biztos magyar szavazatok is segítették az előkelő második helyre

Michelisz nem csak itthon népszerű, bár biztos magyar szavazatok is segítették az előkelő második helyre

Michelisz Norbi számára nem úgy sikerült a tavalyi szezon, ahogy azt csapatával, a Zengő Dension Teammel eltervezték, de ha azt vesszük, hogy 1.: elsőkerekes, dízel SEAT-ról hátul hajtó, benzines BMW-re váltott, 2.: a többiekhez képest egy versennyel később, szinte nulla teszttel csatlakozott, 3.: "elhozta" a Hungaroringre a WTCC-t, 4.: a teltházas mogyoródi futamon, tomboló szurkolói előtt dobogóra állhatott, 5.: az utolsó méterekig harcban állt a privát értékelés első helyéért, 6.: nem is egyszer vezetett a gyári Chevy-menők előtt, 7.: akkorákat rajtolt, hogy attól mindenkinek leesett az álla, szóval valamit csak letett az asztalra. Most pedig második lett a TouringCarTimes olvasói szavazásán, mint legjobb pilóta − nem rossz.

A legnépszerűbb, a legjobb az abszolút pontversenyben ezüstérmes brit Rob Huff (Chevrolet) lett 25,5 százalékkal, míg Norbi 14,4, a képzeletbeli pódium legalsó fokára szavazott hongkongi Darryl O'Young (Bamboo, Chevrolet) pedig 13,8 százaléknyi voksot kapott. A világbajnok francia Yvan Mullert (Chevrolet, 8,8%) a holland Tom Coronel (BMW, 13,0%) is megelőzte.

A Zengő Dension Team a narancs BMW-vel már tavaly is többször villantott, drukkolunk, hogy idén még gyorsabb és versenyképesebb legyen az autó Norbi alatt

A Zengő Dension Team a narancs BMW-vel már tavaly is többször villantott, drukkolunk, hogy idén még gyorsabb és versenyképesebb legyen az autó Norbi alatt

A 2012-es szezon március második hétvégéjén rajtol Monzában, Olaszországban, a Hungaroringre május 5-6-án látogat el ismét a WTCC.

A hírt szerkesztette: Kántor István

Ez is érdekes lehet:

A világ legjobb túraautó-bajnoksága a német

Húsz év kihagyás meg se kottyant a BMW-nek, a DTM idei második futamán máris megszerezték a visszatérés utáni első győzelmüket.

A cikk galériája


Tetszett a cikk?

Iratkozzon fel hírfigyelőnkre! 
(Mi ez?)Ne maradjon le a legfrissebb autós hírekről, bemutatókról, tesztekről, benzinár-változásokról! Írja ide e-mail címét, és a fontos hírekről értesítjük.

(E hírfigyelőről bármikor leiratkozhat a küldött levél alján lévő linkkel. Az adatvédelmi elveket maximálisan tiszteljük, a címet nem adjuk ki harmadik félnek.)
Jogi nyilatkozat* Hozzájárulok ahhoz, hogy a Használtautó Kft. részemre közvetlen megkeresés módszerével a saját, illetve harmadik személyek áruira és szolgáltatásaira vonatkozó reklámot közöljön (pl. promóciós célú elektronikus levelet, hírlevelet, vagy reklámot tartalmazó elektronikus levelet küldjön) és a fentiekben ebből a célból megadott adataimat kezelje és felhasználja.
A Használtautó Kft. a megadott személyes adatokat bizalmasan kezeli és harmadik fél számára nem adja át. A reklám közléséhez, illetve a személyes adatok kezeléséhez megadott hozzájárulás visszavonásig érvényes.
A hozzájárulás bármikor korlátozás és indokolás nélkül, ingyenesen visszavonható.
Feliratkozom

Új hozzászólás írása

Hozzászólás *
 (BBCode formázások engedélyezettek) A következő BBCode formázások engedélyezettek:
[url=http://www.pelda.hu] Link neve[/url]
[b]félkövér[/b]
[i]dőlt[/i]
[u]aláhúzott[/u]
egyéb más BBCode és HTML kód használata nem megengedett.

F
D
A
URL

dXNlcmRiX2lkPTQ0Jmd5YXJ0bWFueT1ibXc=

Friss tesztek

Renault Trafic Passenger 2.0 dCi 115 teszt

Renault Trafic Passenger 2.0 dCi 115 teszt

Még épp vezethető B kategóriás jogsival a Trafic, sofőrrel együtt kilencen utazhatnak benne, és még a csomagtérből is jut mindenkinek 172 liter. Ez lenne a tökéletes utazóautó?


Ford Ranger menetpróba

Ford Ranger menetpróba

Noha egy ideje már nálunk is kapható, most próbálhattuk ki először az új Rangert, és a Ford kőkeményen is kényelmes pickupja meglepően pozitív csalódást okozott.


Opel Zafira Tourer 2.0 CDTI Cosmo Automata teszt

Opel Zafira Tourer 2.0 CDTI Cosmo Automata teszt 

Túrázáshoz ideális csúcsdízelével, automataváltóval járt nálunk a hétüléses Opel Zafira Tourer. Vajon hány felnőtt számára számít kellemes utazóautónak?

Még több teszt

BMW tesztek

BMW 320d Modern Line Automata teszt

BMW 320d Modern Line Automata teszt 

Jól is megy és takarékos is, de nem csak ezen jellemzőivel ígérkezik kategóriája etalonjának a legfrissebb 3-as BMW jelenlegi csúcsdízele. Csak az árát ne kérdezzék!


BMW 118i és 120d miniteszt

BMW 118i és 120d miniteszt 

Hivatalosan csak a még most is nyitva tartó Frankfurti Autószalonon mutatkozott be a BMW új 1-es sorozata, de e héten már próbára is tehettük. Szülőföldjén, Németországban, a sebességkorlát nélküli autópályák birodalmában.


BMW 740d xDrive teszt

BMW 740d xDrive teszt 

Hallottuk már ezerszer, hogy a pénz nem boldogít. Lehet, de akinek módja van egy BMW 740d xDrive birtoklására, az többé nem akar a fülébe engedni ilyen bugyuta népi bölcsességeket. Megértjük.

BMW 640i Cabrio és K 1600 GT teszt

BMW 640i Cabrio és K 1600 GT teszt 

Mind a BMW 640i Cabrio, mind a BMW K 1600 GT kategóriája legjobbjai közé tartozik. Bár a luxus még fokozható, az autózás és a motorozás új dimenzióját ismertük meg a párhuzamos teszt során.

BMW 520d Automata teszt

BMW 520d Automata teszt

Kiváló példa arra az ötös BMW, hogy ami jó, az nyugodtan megvásárolható belépő változatával. Én mindenképp az alapmotort javasolnám, de az opciós, nyolcfokozatú automatát kár lenne kihagyni.

Még több BMW teszt

Címlapon


Friss cikkek

Buktatók a kínai autógyártásban

Buktatók a kínai autógyártásban

14 órája – Sztori

Senki sem szeretne lemaradni az évszázad boltjáról, de a kínai vezetés időnként teljesíthetetlen feltételeket és bürokratikus akadályokat gördít a bevándorolni kívánó autógyártók útjába.


Gyáriak, félgyáriak és a többiek - ilyen a WTCC

Gyáriak, félgyáriak és a többiek - ilyen a WTCC 

3 napja – Sztori

Michelisz a Hungaroringen újraírta a Dávid-Góliát mesét, amikor is egy privát BMW-vel lenyomta a gyári Chevy-hadat. De mitől ennyire gyorsak a csokornyakkendősök?


Autógyártók a sportban – szponzorként

Autógyártók a sportban – szponzorként 

6 napja – Sztori

Az utóbbi pár évtizedben a sport hatalmas üzletté vált, az autógyártók pedig mindent megtesznek, hogy eladják termékeiket.


Kapcsolódó tartalom


Használtautó.hu

BMW 320i Automata FRIS...

Ár: 699.000 Ft

Évjárat: 1994 / 2

Kivitel: sedan

Üzemanyag: Benzin

BMW 520d Touring Automata

Ár: 6.299.000 Ft

Évjárat: 2009 / 10

Kivitel: kombi

Üzemanyag: Dízel

BMW 525xd Touring Auto...

Ár: 5.599.000 Ft

Évjárat: 2008 / 4

Kivitel: kombi

Üzemanyag: Dízel

Még több autó