Norbi odapirított a francia sztároknak

Michelisz és a többiek - mi történt a hétvégén?

WTCC, DTM és WRC is volt a hétvégén. Motorsportos összefoglaló fényes magyar sikerrel.

A 12 versenyhétvégéből álló, Európát erre az évre már faképnél hagyó túraautó-világbajnoki sorozat nyolcadik házigazdája Argentína, Termas de Río Hondo volt. A Zengő Motorsport különítménye ugyan véres verítékkel jutott el Dél-Amerikába (le is késve a pénteki szabadedzést), de Michelisz Norbi az időmérőn negyedik lett, a legjobb hondás. Az első három helyen nyilván a citroënesek osztoztak López, Müller, Loeb sorrendben. Az előző három futam eredményei alapján a Citroën C-Elysée 1160, a Chevrolet Cruze 1140, a Honda Civic 1120, a Lada Granta 1100 kg súlyú volt.

Az első versenyen a helyi menő López könnyű és papírforma rajt-cél győzelmet aratott, Norbi bezzeg elverte, lerajtolta a Citroën két francia gigasztárját, s idei legjobbjaként a szenzációs második helyen végzett. A négyszeres világbajnok címvédő Müller feje vélhetően azért is fájt, mert egy privát kocsival lehagyták, meg mert a köztudatba tavaly ezen a pályán berobbanó Pechito López ismét komolyan növelte az előnyét az összetettben…

A második versenyen a ladás Huffé volt a pole, Michelisz a hetedik kockából startolt nyakában a három C-Elysée-vel. Mindhárom megelőzte, López ráadásul egészen az első helyig ugrott a közönség kitörő örömére, s végleg egyértelműsítve: ő és nem más a vb-cím legfőbb várományosa. Norbi hetedik lett, abszolútban már hatodik. Folytatás szeptember és USA/Sonoma helyett októberben nem is egy, de két kínai versennyel Pekingben és Sanghajban.

WTCC Argentína – az első futam végeredménye, élcsoport (Termas de Río Hondo, 4806 m, 13 kör)
  1. López (argentin, Citroën C-Elysée WTCC) 23:10.174 p (161.34 km/ó)
  2. Michelisz (magyar, Honda Civic WTCC) + 2.526 mp
  3. Müller (francia, Citroën C-Elysée WTCC) + 3.271
  4. Loeb (francia, Citroën C-Elysée WTCC) + 7.613
  5. Monteiro (portugál, Honda Civic WTCC) + 8.871
  6. Chilton (brit, Chevrolet RML Cruze TC1) + 9.508

WTCC Argentína – a második futam végeredménye, élcsoport (Termas de Río Hondo, 4806 m, 13 kör)
  1. López (argentin, Citroën C-Elysée WTCC) 23:16.716 p (160.58 km/ó)