Talmácsi végképp felhagy a motorozással

Talma: MotoGP helyett rali

Korábbi gyorsasági-motoros világbajnokunk átnyergel négy kerékre, hiszen idén a magyar ralibajnokságban indul.

Talmácsi Gábor 2001-től 2010-ig a gyorsasági-motoros vébén, ismertebb nevén a MotoGP-ben versenyzett, ahol - a nyolcadlitereseknél - világbajnoki címet szerzett a 2007-es esztendőben. Tavaly parkolópályára került, de most, 30 évesen visszatér, csak a profi motorozással felhagyva kétszer annyi keréken, hiszen menedzsmentje bejelentette, hogy versenyzői pályafutását a magyar ralibajnokságban folytatja.
Talma a Szilveszter-ralin szerzett élmény és remek eredmény (abszolút ötödik hely) után döntötte el, hogy végképp sportágat vált. Motoros sikerei mellett évről évre lehetőségeket kapott az autósportban, és mindig kiemelkedő eredményt ért el. Kipróbálta magát a Renault Clio-kupában, a Porsche-kupában, 24 órás GT-versenyen, tereprali-futamon, vezetett Forma-1-es autót, majd belekóstolt a raliba, s a tesztek, edzések alatt azonnal beleszeretett a számára új szakágba. Állítólag a MotoGP és a Superbike sorozatokban is volna lehetősége folytatni, de nem olyan technikai háttérrel rendelkező csapatoknál, amelyekkel nyerni lehetne vagy a győzelemért küzdeni. A motorozásban olyan szinte maradna, hogy saját istállót szeretne indítani a hazai bajnokságban, valamint hosszú távú célja egy világszintű magyar motoros csapat irányítása.
"A motorsportban mindent elértem, amit szerettem volna, és bár most is vannak ajánlataim, de ezekkel a lehetőségekkel és a hozzá tartozó technikai háttérrel nem lehetne a legjobbak közé tartozni. A technikai sportok alapja az erős anyagi háttér, és a legkiválóbb MotoGP-csapatokhoz olyan magas összegeket kellene fizetni, ami jelen gazdasági helyzetben nehezen teljesíthető" - mondta Talma. "Most hogy belekóstoltam a rali világába, határozottan nagyobb motivációt érzek magamban, hogy négy keréken versenyezzek. Célom, hogy versenyről versenyre előrébb lépjek és tapasztalatot gyűjtsek.