Jól gumizott, negyedszerre is világbajnok lett Sebastian Vettel

Vettel nyert, nem csak az Indiai Nagydíj, a Forma-1 évad bajnoka is, immár negyedszer

Sebastian Vettel az Indiai Nagydíjon is elsőként befutva sorozatban negyedszer nyerte meg az egyéni Forma-1-es világbajnoki címet.

Bár még három futam hátra van az idei Forma-1 évadból, Sebastian Vettel sorozatban negyedik világbajnoki címe már biztos, idei kilencedik, zsinórban hatodik futamgyőzelmével ugyanis az Indiai Nagydíjon behozhatatlan előnyre tett szert. A Red Bull istálló német versenyzője ezzel az F1 történetének legfiatalabb négyszeres vb-győztese lett 26 évesen és 116 naposan. Nem csak a legfiatalabb négyszeres bajnok, hanem az örökös F1 dobogó harmadik fokára is felállhat, előtte immár csupán az ötszörös bajnok Juan Manuel Fangio és a hét vb-címmel csúcstartó Michael Schumacher áll.
  8. 2006: Renault F1 Team (2.4l V8)
  9. 2010: Red Bull Racing-Renault (2.4l V8)
  10. 2011: Infiniti Red Bull Racing-Renault (2.4l V8)
  11. 2012: Infiniti Red Bull Racing-Renault (2.4l V8)
  12. 2013: Infiniti Red Bull Racing-Renault (2.4l V8)

Räikkönen, 1:27.679 perc
[/keret] A rajtnál a lágy gumikon és pole pozícióból induló Vettel jól jött el, az első kanyarban megtartotta a vezető pozíciót, miközben Felipe Massa (Ferrari) az ötödik helyről startolva feljött a negyedik helyre, majd az első körben megelőzte az előtte haladó Rosberget és Lewis Hamiltont (Mercedes). Az első kör végén Vettel, Massa, Rosberg, Hamilton, Nico Hülkenberg (Sauber), Kimi Räikkönen (Lotus) volt az első hat sorrendje, Vettel összetettbeli egyetlen riválisa, Fernando Alonso (Ferrari) - akinek már csak matematikai esélye volt a sikerre - a 10. pozícióba csúszott vissza.
Vettel már a második körben a boxba hajtott, hogy lecserélje a túl gyorsan kopó lágy keverékű gumikat, majd Alonso is kiállt, de az ő autóján az orrkúpot is le kellett cserélni, mivel a rajtnál összeért Mark Webber (Red Bull) autójával. A spanyol így nagyon visszaesett, a mezőny hátsó részében tudta csak folytatni a futamot.
A 10. körre Grosjeanon kívül minden olyan pilóta cserélt már kereket, aki lágy keverékkel rajtolt. Az élen a közepes összetételű gumikon startoló Webber haladt, mögötte Sergio Perez (McLaren), Daniel Ricciardo (Toro Rosso), Grosjean, Vettel, Adrian Sutil (Force India) volt a sorrend.
Vettel a 21. körben - remek felzárkózást produkálva - feljött a második helyre csapattársa, Webber mögé. Féltávhoz közeledve Webber és Perez is bent járt a boxban, s mindkettejük autójára felkerültek a lágy keverékű Pirellik. A 31. körben Vettel versenygépén is kereket cseréltek, közben Alonso, Massa és Hamilton is friss abroncsokat kapott. Webber a 33. körben ismét bejött a boxba, s megkapta a közepes keverékű gumikat, példáját két körrel később Perez követte.
A 35. körben Vettel, Webber, Sutil, Kimi Räikkönen (Lotus), Rosberg, Grosjean volt az első hat sorrendje, Alonso a 13. helyen haladt. Öt körrel később Webber műszaki probléma miatt feladta a versenyt, Vettel győzelme és vb-címe, valamint a Red Bull konstruktőrök közötti sikere azonban nem forgott veszélyben. A második és harmadik hely megszerzéséért óriási stratégiai csata kezdődött, ebből a végére Rosberg, és a 17. helyről startoló, de nagyszerűen taktikázó és remekül versenyző Grosjean jött ki a legjobban.