0 új cikk érkezett
0 új hozzászólás

Volkswagen Up! taxi Londonnak

Német lesz a londoni taxi?

2010. december 15., szerda 11:53 (tavaly)

Ez a cikk több, mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!

London jelképei a fekete taxik, ám a járművek egyre nehezebben tartják a lépést a szigorodó környezetvédelmi szabályokkal. A Volkswagen mérnökei az elektromos hajtásban látják a jövőt.

Scotland Yard. Piros telefonfülkék és emeletes autóbuszok. Fekete taxik. Ha ezek közül akárcsak az egyikre gondolunk, akkor is könnyen London jut az eszünkbe. Hogy a Scotland Yardnál mi történik, illetve mi változik, azt nem tudhatjuk, de a brit világváros jellegzetes közösségi közlekedési eszközei hamarosan megváltozhatnak: a hibrid emeletes busz ötletéről már beszámoltunk, és most itt a Volkswagen Up! e-motion, amely a taxiüzem elvárásaihoz lett igazítva.

A 3,7 méter hosszú kisautó jobb oldalon kínál beszállási lehetőséget az utasnak, szám szerint kettőnek. A csomagoknak nem sok hely jutna hátul, ezért a jobb első ülés helyét áldozták be a poggyászoknak. Maga az utastér kialakítása egyszerű, ám funkcionális, a vezető érintőképernyős felületen kezelheti a légkondicionálót, vagy éppen a taxiórát, és jutott egy tájékoztató panel az utasoknak is. Mivel levegőjét tekintve London a világ egyik legszennyezettebb városa, a német mérnökök emissziómentes erőforrásban gondolkodtak. A 85 kilowattos villanymotor Lítium-ion akkumulátorokból táplálkozik, és kellő dinamizmussal mozgatja az autót: a maximális sebesség 74 mérföld, azaz 120 km/h, ami több is, mint szükséges. A taxi Up! hatótávolsága nagyjából 300 km, és ha lemerül az akku, akkor egy óra alatt 80 százalékos állapotra tölthető fel.

A hírt szerkesztette: Krepsz Zoltán

Ez is érdekes lehet:

Itthon vezettük: Renault Kangoo Z.E.

Nyugat-Európában már kapható a nemrégiben ötezredik példányával ünnepelt Renault Kangoo Z.E. Itthon őszre várhatjuk, de egy korai fecskét már most vezethettünk.

A cikk galériája


Tetszett a cikk?

Iratkozzon fel hírfigyelőnkre! 
(Mi ez?)Ne maradjon le a legfrissebb autós hírekről, bemutatókról, tesztekről, benzinár-változásokról! Írja ide e-mail címét, és a fontos hírekről értesítjük.

(E hírfigyelőről bármikor leiratkozhat a küldött levél alján lévő linkkel. Az adatvédelmi elveket maximálisan tiszteljük, a címet nem adjuk ki harmadik félnek.)
Jogi nyilatkozat* Hozzájárulok ahhoz, hogy a Használtautó Kft. részemre közvetlen megkeresés módszerével a saját, illetve harmadik személyek áruira és szolgáltatásaira vonatkozó reklámot közöljön (pl. promóciós célú elektronikus levelet, hírlevelet, vagy reklámot tartalmazó elektronikus levelet küldjön) és a fentiekben ebből a célból megadott adataimat kezelje és felhasználja.
A Használtautó Kft. a megadott személyes adatokat bizalmasan kezeli és harmadik fél számára nem adja át. A reklám közléséhez, illetve a személyes adatok kezeléséhez megadott hozzájárulás visszavonásig érvényes.
A hozzájárulás bármikor korlátozás és indokolás nélkül, ingyenesen visszavonható.
Feliratkozom

Új hozzászólás írása

Hozzászólás *
 (BBCode formázások engedélyezettek) A következő BBCode formázások engedélyezettek:
[url=http://www.pelda.hu] Link neve[/url]
[b]félkövér[/b]
[i]dőlt[/i]
[u]aláhúzott[/u]
egyéb más BBCode és HTML kód használata nem megengedett.

F
D
A
URL

dXNlcmRiX2lkPTQ0Jmd5YXJ0bWFueT12b2xrc3dhZ2Vu

Friss tesztek

Renault Trafic Passenger 2.0 dCi 115 teszt

Renault Trafic Passenger 2.0 dCi 115 teszt

Még épp vezethető B kategóriás jogsival a Trafic, sofőrrel együtt kilencen utazhatnak benne, és még a csomagtérből is jut mindenkinek 172 liter. Ez lenne a tökéletes utazóautó?


Ford Ranger menetpróba

Ford Ranger menetpróba

Noha egy ideje már nálunk is kapható, most próbálhattuk ki először az új Rangert, és a Ford kőkeményen is kényelmes pickupja meglepően pozitív csalódást okozott.


Opel Zafira Tourer 2.0 CDTI Cosmo Automata teszt

Opel Zafira Tourer 2.0 CDTI Cosmo Automata teszt 

Túrázáshoz ideális csúcsdízelével, automataváltóval járt nálunk a hétüléses Opel Zafira Tourer. Vajon hány felnőtt számára számít kellemes utazóautónak?

Még több teszt

VOLKSWAGEN tesztek

Volkswagen Jetta 1.2 TSI Comfortline teszt

Volkswagen Jetta 1.2 TSI Comfortline teszt

Arasznyival rövidebb és közel két millióval olcsóbb a Passatnál. Próbára tettük az új, Mexikóból érkező Jettát. Helyettesítheti-e a bátyját?


Volkswagen Passat 2.0 CR TDI DSG BlueMotion Comfortline teszt

Volkswagen Passat 2.0 CR TDI DSG BlueMotion Comfortline teszt

Tavaly ősszel a korábbi alapokat megtartva lépett új generációba a Passat. A széria legélhetőbbjét próbáltuk.


Volkswagen Amarok 2.0 BiTDI 4Motion teszt

Volkswagen Amarok 2.0 BiTDI 4Motion teszt

A Volkswagen méltán büszke az idei Dakar ralin elért eredményeire, minket viszont az érdekelt, milyen az Amarok 2.0 BiTDI Highline 4Motion a hétköznapi életben.

Volkswagen Sharan 1.4 TSI Trendline teszt

Volkswagen Sharan 1.4 TSI Trendline teszt

Wolfsburg valójában egy járműipari Legoland, ahol az igényekhez mérten rakosgatják össze az autókat. A VW Sharan 1.4 TSI BMT Trendline a nagycsaládosok játékszere.

Volkswagen Touran 1.2 TSI Trendline teszt

Volkswagen Touran 1.2 TSI Trendline teszt

Egy közepesen felszerelt kompakt áráért hét ülést és öklömnyi turbóval spékelt benzinmotort ad a Volkswagen Touran 1.2 TSI Trendline.

Még több VOLKSWAGEN teszt

Címlapon


Friss cikkek

Buktatók a kínai autógyártásban

Buktatók a kínai autógyártásban

16 órája – Sztori

Senki sem szeretne lemaradni az évszázad boltjáról, de a kínai vezetés időnként teljesíthetetlen feltételeket és bürokratikus akadályokat gördít a bevándorolni kívánó autógyártók útjába.


Gyáriak, félgyáriak és a többiek - ilyen a WTCC

Gyáriak, félgyáriak és a többiek - ilyen a WTCC 

3 napja – Sztori

Michelisz a Hungaroringen újraírta a Dávid-Góliát mesét, amikor is egy privát BMW-vel lenyomta a gyári Chevy-hadat. De mitől ennyire gyorsak a csokornyakkendősök?


Autógyártók a sportban – szponzorként

Autógyártók a sportban – szponzorként 

6 napja – Sztori

Az utóbbi pár évtizedben a sport hatalmas üzletté vált, az autógyártók pedig mindent megtesznek, hogy eladják termékeiket.


Kapcsolódó tartalom


Használtautó.hu

VOLKSWAGEN TOURAN 2.0...

Ár: 1.950.000 Ft

Évjárat: 2003 / 12

Kivitel: egyterű

Üzemanyag: Dízel

VOLKSWAGEN JETTA II 1....

Ár: 199.999 Ft

Évjárat: 1986

Kivitel: sedan

Üzemanyag: Benzin

VOLKSWAGEN VENTO 1.9 T...

Ár: 680.000 Ft

Évjárat: 1996

Kivitel: sedan

Üzemanyag: Dízel

Még több autó