Vezettük a megújult Renault Magnumot

Rendhagyó menetpróba

Nyomtatás
Megosztás
2008. november 12., szerda 9:08 (2 éve)

Ez a cikk több, mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!

Markánsabb megjelenést, praktikusabb berendezést kapott a Renault Magnum vezetőfülkéje.

Vezettük a felfrissített Magnumot. Ám a beszámoló ezúttal rendhagyó módon nagyrészt nem a menet közben szerzett tapasztalatokról, hanem az álló helyzetben feltérképezett változtatásokról szól.

Nem véletlenül kerülnek fel egyre nagyobb betűkkel a márkanevek a teherautók orrára, hiszen a szakmán kívülállók számára nehezen különböztethetőek meg egymástól az egyes teherautótípusok. Ám aki egy kicsit is érdeklődik a kamionok iránt, az bármilyen szögből nézve már messziről felismeri a Renault Magnumot. „Kisdobozra tett nagydoboz" formájával bizony még bemutatása után tizennyolc évvel is kilóg a szabványmegjelenésű teherautók sorából a formabontó francia - és egyáltalán nem ódivatúsággal. És hogy a műszaki tartalom se legyen idejétmúlt, arról számtalan kisebb-nagyobb modellfrissítéssel gondoskodtak a Renault-nál, utoljára két évvel ezelőtt dolgozták át alaposan a konstrukciót. Ekkor az alváz és a futómű módosításai mellett bevezették a Volvo eredetű, 460 vagy 500 lóerős, hathengeres DXi13 motort és a 12 fokozatú Optidriver automatizált váltót.

Ezúttal a gyengébbik, 460 lóerős, 2300 Nm legnagyobb nyomatékú változatot volt alkalmam kipróbálni. Az autópályát és dimbes-dombos vidéken át vezető, keskeny és kanyargós országutat is bejáró próbaút során ezúttal is meggyőzően vitte a negyven tonnás szerelvényt a motor, gyorsan és pontosan kapcsolta a fokozatokat a Power üzemmóddal kiegészített Optidriver+ váltó. És még mindig a Magnum erőssége a kezes viselkedés, a jó kilátás, illetve a sofőröket kényeztető kellemes vezetési testhelyzet, a rugózási kényelem és a fülke jó hangszigetelése. Ám az 1990 óta eltelt években az akkor kivételesen nagynak számító, sík padlós fülke mellé, sőt fölé nőtt sok vetélytárs távolsági kamion kabinja, de berendezésük is jobban igazodik a sofőrök igényeihez, mint amit a veterán francia kínál. Azaz, mostantól múlt időben: kínált. Az aktuális modellfrissítés ugyanis éppen erre a területre koncentrál, a fülke 18 centivel megnőtt, így belmagassága immár két méternél is nagyobb. Ám a méretek gyarapodásánál érzékelhetőbb változás a berendezés átdolgozása, aminek eredményeként a kabin belsejében összesen 1090 liter tárolóhelyet alakítottak ki. A szélvédő fölé három fedeles rekeszt, rolós kisszekrényt tartalmazó hatalmas beépített bútor került, melyet alulról teljes szélességében egy három részre tagolt polc határol. Csak ez a bútor 260 liter tárolókapacitást, egy átlagos kisautó-csomagtartónyi helyet kínál. A fülke hátsó részébe egy 95 literes, a repülőgépekéhez hasonló elhelyezésű csomagtartó került, alatta pedig az eddiginél vastagabb és kényelmesebb matrac található. További apróságok - például USB-aljzat, MP3-lejátszó, illetve kellemesen tompa, vörös fényű éjszakai és erős szpotlámpák - teszik még kellemesebbé az életet a fedélzeten.

A fülke belterének alapos átdolgozásához képest külső megjelenése nem sokat, de ugyanúgy előnyére változott. Kisebb sérülés esetén jelent előnyt a három részből álló lökhárító-köténylemez, trendi a ledes helyzetjelző, az átdolgozott hűtőmaszk; a kapaszkodót is tartalmazó szélvédő alatti díszcsík pedig markánsabb megjelenést kölcsönöz a nyugdíjas éveihez közelítő Renault-zászlóshajónak.

Kiss Ferenc

Kapcsolódó galériák

Vezettük a megújult Renault Magnumot

Vezettük a megújult Renault Magnumot

Képek száma: 7 db

Galériák

További galériák »

Galériák száma: 1989 db

Tetszett a cikk?
Iratkozzon fel hírfigyelőnkre!
Köszönjük, hogy feliratkozott!
(Mi ez?)Ne maradjon le a legfrissebb autós hírekről, bemutatókról, tesztekről, benzinár-változásokról! Írja ide e-mail címét, és a fontos hírekről értesítjük.

(E hírfigyelőről bármikor leiratkozhat a küldött levél alján lévő linkkel. Az adatvédelmi elveket maximálisan tiszteljük, a címet nem adjuk ki harmadik félnek.)

Hozzászólás

Ehhez a cikkhez még nem szóltak hozzá. Jelentkezzen be, és legyen Ön az első!

A bejelentkezéshez használhatja a használtautó.hu illetve autóalkatrész.hu oldalon regisztrált e-mail címét is.

Ha még nem tagunk, itt regisztrálhat. Mindössze 2 perc az egész!


Alfa Romeo Giulietta hazai sajtóbemutató

Alfa Romeo Giulietta hazai sajtóbemutató

Reméljük, nem rossz ómen egy új típust duplán bemutatni a közönségnek, mert az Alfa Romeo nagyon rászorul a Giulietta sikerére a magyar piacon is.


Infiniti M37 - első a benzinmotor, jön a dízel és a hibrid

Infiniti M37 - első a benzinmotor, jön a dízel...


Vezettük az új Opel Merivát

Vezettük az új Opel Merivát

Dacia Duster 1.5 dCi teszt

Dacia Duster 1.5 dCi teszt

Alig van feladat, amire ne lenne alkalmas a Dacia Duster 1.5 dCi Arctic 4x4, ehhez képest a vételár nagyjából ott végződik, ahol a legtöbb hasonló méretű kompakt SUV akciósan, fapadosan kelleti magát.


Toyota RAV4 teszt

Toyota RAV4 teszt


Opel Meriva 1.4 Turbo 120 LE teszt

Opel Meriva 1.4 Turbo 120 LE teszt


Friss cikkek

Megvan a jogosítvány – 960 próbálkozás után

Megvan a jogosítvány – 960 próbálkozás után

2 órája – Gépjármű Távirati Iroda

Kitartása miatt jutalmat érdemel – gondolhatta a Kia, amikor egy Soult adott annak a nőnek, aki 960 próbálkozás után kapta meg jogosítványát.


Egyből a lyukba, veszélyes az autós golf

Egyből a lyukba, veszélyes az autós golf

3 órája – Gépjármű Távirati Iroda

A Royal North Devon Golf Club dolgozói az egyik reggel egy Land Rover Defendert találtak az egyik homokcsapdában.


Alonso interjú Ferrari-ügyben

Alonso interjú Ferrari-ügyben

5 órája – Sztori

Az Olasz Nagydíj előtti sajtótájékoztatón össztűz alá került Fernando Alonso az FIA döntése nyomán, de a spanyol állta az ostromot.


Friss tesztek

Dacia Duster 1.5 dCi teszt

Dacia Duster 1.5 dCi teszt

Alig van feladat, amire ne lenne alkalmas a Dacia Duster 1.5 dCi Arctic 4x4, ehhez képest a vételár nagyjából ott végződik, ahol a legtöbb hasonló méretű kompakt SUV akciósan, fapadosan kelleti magát.


Toyota RAV4 teszt

Toyota RAV4 teszt

Némi képzavarral élve, identitását tekintve hullámzó egyéniség a Toyota RAV4: hol női ékszerdoboz, hol macsós zsebterepjáró, most azonban úgy tűnik, valahol félúton elakadtak a japán tervezők.


Opel Meriva 1.4 Turbo 120 LE teszt

Opel Meriva 1.4 Turbo 120 LE teszt

Más akar lenni, mint a vetélytársak. Más akar lenni, mint az elődje. Mégis csupa jól ismert megoldással van tele az új Opel Meriva.


Események

FIAT PUNTO 1.2 Lusso K...

Ár: 1.280.000 Ft

Évjárat: 2005 / 6

Kivitel: ferdehátú

Üzemanyag: Benzin

FORD FOCUS 1.6 Ambient...

Ár: 1.999.000 Ft

Évjárat: 2006 / 10

Kivitel: sedan

Üzemanyag: Benzin

OPEL CORSA Comfort 1.2...

Ár: 1.099.000 Ft

Évjárat: 2002 / 2

Kivitel: ferdehátú

Üzemanyag: Benzin