0 új cikk érkezett
0 új hozzászólás

Csak a tetőíve leejtős: itt a BMW 6 Gran Coupe

5 méteres, de 4,5 s alatt ér 100-ra: íme a BMW 6 Gran Coupe

2011. december 12., hétfő 5:49 (5 hónapja)

Ez a cikk több, mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!

A Mercedes és az Audi után a BMW is előhúzta azon kártyáját, amely a nem kifejezetten luxuslimuzint, hanem annál kecsesebb, de azok kényelmét ígérő modellt keresőknek szól. A 6 Gran Coupe alapja a 6-os, de akár a BMW 7 light nevet is kaphatta volna.

Arcával és nevével 6-os, tengelytávjával 5-ös, luxusautós jellemzőivel pedig 7-es BMW-t mintáz a négyajtós kupé kategória legújabb és egyben első BMW képviselője, a BMW 6 Gran Coupe

Arcával és nevével 6-os, tengelytávjával 5-ös, luxusautós jellemzőivel pedig 7-es BMW-t mintáz a négyajtós kupé kategória legújabb és egyben első BMW képviselője, a BMW 6 Gran Coupe

Formájával inkább limuzin, mint Coupe, mégis utóbbinak vallják a műfaj kötelező elemeként keret nélküli ablakot bevető ajtókkal szerelt négyajtóst

Formájával inkább limuzin, mint Coupe, mégis utóbbinak vallják a műfaj kötelező elemeként keret nélküli ablakot bevető ajtókkal szerelt négyajtóst

Túlzottan gigászi a 7-es, de kicsi az 5-ös BMW? Vélhetően nem ezen dilemma miatt özönlenek majd vevők a már jó ideje híresztelt 6 Gran Coupéhoz, ám a bajorok szerint igenis van kereslet, amely kupés kecsességet és limuzinos luxusvilágot szeretne, egyben. Nekik szól a 6-os alapjaira épülő, ám méreteivel a 7-es limuzint közelítő 6 Gran Coupe.

Már-már mosolyogtató, hogy az 5007 milliméteres hossz mindössze 63 mm-rel szerényebb a hetesénél, míg a 2968 mm-es (a kétajtós 6 Coupéhoz mérten 113 mm-rel toldott) tengelytáv nem más, mint az ötös adata. Igazi legózásnak lehetünk tanúi, mely azonban nem akármilyen, hanem az autósvilág és egyben a BMW legjobb építőkockáiból indult ki − természetesen mindegyik BMW limuzinénál könnyedebb vonalú, keret nélküli ajtókat alkalmazó formát megtöltve. Ahogyan az 5-ösben és a 7-esben, a futómű elöl kettős keresztlengőkaros, hátul multilink, alapáron adaptív lengéscsillapítókkal, opcióként légrugóval. Az elektromos szervós kormány óhaj (és fizetőképesség) szerint lehet változó áttételű, ahogyan az utastér és a sofőrt támogató elektronikák arzenálja is mindent bevethet, amit ma az autósvilág ismer.

Dizájnban, kényelmi és technikai extrákban egyaránt bármit bevethet a 6 Gran Coupe utastere

Dizájnban, kényelmi és technikai extrákban egyaránt bármit bevethet a 6 Gran Coupe utastere

Finom ívek, bőr és fém találkoztatása

Finom ívek, bőr és fém találkoztatása

A felhozatal mondjuk a luxusautók körében egyáltalán nem szokatlan, az azonban az, hogy a 6 Gran Coupe (legalábbis a németországi árlista szerint) már alapáron is kap bőr kárpitozást, elektromos első ülésmozgatást, 2 zónás légkondicionálót, xenon fényszórókat, 18 colos alufelniket és elektrokróm visszapillantókat. Az opciók sorában pedig tényleg bármi megtalálható: egyebek mellett adaptív LED főfényszóró, LED ködfényszóró, távolságtartós tempomat, sávelhagyást felismerő elektronika, táblafelismerő rendszer, tolatókamera, fedélzeti wifi, négyzónás légkondi, Bang & Olufsen hangrendszer is.

Hátul csak a szélső helyek valódiak, középen nem csak a kardánalagút, a klímakonzol is méretes, onnan csupán a szélső helyekre lehet lábat nyújtani. Négy felnőttnek azonban fejedelminek ígérkezik a 6 Gran Coupe − ha a fejtér is jó lesz! Hátul csak a szélső helyek valódiak, középen nem csak a kardánalagút, a klímakonzol is méretes, onnan csupán a szélső helyekre lehet lábat nyújtani. Négy felnőttnek azonban fejedelminek ígérkezik a 6 Gran Coupe − ha a fejtér is jó lesz! Hátul csak a szélső helyek valódiak, középen nem csak a kardánalagút, a klímakonzol is méretes, onnan csupán a szélső helyekre lehet lábat nyújtani. Négy felnőttnek azonban fejedelminek ígérkezik a 6 Gran Coupe − ha a fejtér is jó lesz!

Hátul csak a szélső helyek valódiak, középen nem csak a kardánalagút, a klímakonzol is méretes, onnan csupán a szélső helyekre lehet lábat nyújtani. Négy felnőttnek azonban fejedelminek ígérkezik a 6 Gran Coupe − ha a fejtér is jó lesz!

Ha az extrák nem lennének elegendőek, van itt teljesen egyedi, 4+1 helyet felvonultató ülésrendszer. A képlet egyszerű: négy teljes értékű, fejedelmi ülőhely, továbbá a hátsó középső helyre ülhet a +1 utas. Neki lábtér nem jár, a kardánalagúton utazó klímapultot lába közé fogva, a luxusautós szélső helyektől kell teret bitorolnia, hacsak lábát nem amputálták.

A BMW 6 Gran Coupe kínálata

650i (xDrive)* 640i 640d
Motor − henger-/szelepszám V8/32 S6/24 S6/24
Lökettérfogat (ccm) 4395 2979 2993
Max. teljesítmény (LE/ford.) 450/5500-6000 320/5800-6000 313/4400
Max. nyomaték (Nm/ford.) 650/2000-4500 450/1300-4500 630/1500-2500
Végsebesség (km/h) 250 250 250
Gyorsulás 0-100 km/h (s) 4,6 (4,5)* 5,4 5,4
Vegyes fogyasztás(l/100 km) 8,6 (9,2)* 7,7 5,5
CO2-kibocsátás (g/km) 199 (215)* 179 146

*: zárójelben az xDrive, összkerékhajtású verzió értékei

Alaphelyzetben 460, a hátsó ülések osztott döntésével 1265 literes a síalagúttal is bővíthető csomagtér

Alaphelyzetben 460, a hátsó ülések osztott döntésével 1265 literes a síalagúttal is bővíthető csomagtér

Érdekli is utóbbi a sofőrt, aki a 7-essel (főként annak hosszított változatával) szemben biztosan maga vezeti autóját. Sokkal fontosabb lehet számára a hajtáslánc, ami persze ismerős, mégis tartogat meglepetést. A hátsókerékhajtása kapcsán elhíresült BMW-től szokatlan, hogy már a kezdeti kínálatban is szerepel összkerékhajtású verzió. Utóbbi a dupla turbós, 4,4 literes V8-as csúcsmodellhez kérhető, vele a 450 lóerős, 650 Nm nyomatékú gép 4,5 másodperces 100 km/órára gyorsulással, valamint ehhez mérten (legalábbis papíron) nagyon kedvező, 9,2 l/100 km vegyes fogyasztással és 215 g/km szén-dioxid emisszióval kecsegtet. Még a 3,0 literes, szimpla, de két külön csatornán fújt (TwinPower) turbós 640i is 5,4 másodperces 100 km/órára gyorsulásra képes 320 lóerejével és 450 Newtonméterével, miközben kombinált fogyasztása még kedvezőbb, 7,7 l/100 km (CO2=179 g/km). Gyorsulásban utóbbival van „pariban” a 640d, ám a 313 lóerős, 630 Nm nyomatékú, két különböző méretű, kétfázisú turbós 3,0 literes, sorhatos dízel mindezt 5,5 l/100 km vegyes fogyasztással tudja, ami kilométerenként 146 g/km szén-dioxid emissziónak felel meg. A Gran Coupe teljes motorpalettáján egységes a 250 km/órás végsebesség, illetve a 8 fokozatú, elektromos joystick karral vezérelhető ZF automata váltó, valamint a stop-start elektronikás ECO PRO rendszer is.

Figyelem! Az immár LED-es lámpagyűrűk szögletesednek. A főfényszórók alapáron xenonok, opcióként adaptív LED-esek

Figyelem! Az immár LED-es lámpagyűrűk szögletesednek. A főfényszórók alapáron xenonok, opcióként adaptív LED-esek

A 6 Gran Coupe piacra lépése a jövő év legelején várható, áráról egyelőre semmilyen információ sincs, de ellátmánya, mérete és technikai töltete alapján vélhetően nem sokkal a 7-esé alá lövik majd, ami bizony jóval 20 millió forint feletti bázist jelent.

Katona Mátyás

Ez is érdekes lehet:

Gyáriak, félgyáriak és a többiek - ilyen a WTCC

Michelisz a Hungaroringen újraírta a Dávid-Góliát mesét, amikor is egy privát BMW-vel lenyomta a gyári Chevy-hadat. De mitől ennyire gyorsak a csokornyakkendősök?

A cikk galériája


Tetszett a cikk?

Iratkozzon fel hírfigyelőnkre! 
(Mi ez?)Ne maradjon le a legfrissebb autós hírekről, bemutatókról, tesztekről, benzinár-változásokról! Írja ide e-mail címét, és a fontos hírekről értesítjük.

(E hírfigyelőről bármikor leiratkozhat a küldött levél alján lévő linkkel. Az adatvédelmi elveket maximálisan tiszteljük, a címet nem adjuk ki harmadik félnek.)
Jogi nyilatkozat* Hozzájárulok ahhoz, hogy a Használtautó Kft. részemre közvetlen megkeresés módszerével a saját, illetve harmadik személyek áruira és szolgáltatásaira vonatkozó reklámot közöljön (pl. promóciós célú elektronikus levelet, hírlevelet, vagy reklámot tartalmazó elektronikus levelet küldjön) és a fentiekben ebből a célból megadott adataimat kezelje és felhasználja.
A Használtautó Kft. a megadott személyes adatokat bizalmasan kezeli és harmadik fél számára nem adja át. A reklám közléséhez, illetve a személyes adatok kezeléséhez megadott hozzájárulás visszavonásig érvényes.
A hozzájárulás bármikor korlátozás és indokolás nélkül, ingyenesen visszavonható.
Feliratkozom

Új hozzászólás írása

Hozzászólás *
 (BBCode formázások engedélyezettek) A következő BBCode formázások engedélyezettek:
[url=http://www.pelda.hu] Link neve[/url]
[b]félkövér[/b]
[i]dőlt[/i]
[u]aláhúzott[/u]
egyéb más BBCode és HTML kód használata nem megengedett.

F
D
A
URL

dXNlcmRiX2lkPTQ0Jmd5YXJ0bWFueT1ibXc=

Friss tesztek

Mini Cooper S Rauno Aaltonen Edition teszt

Mini Cooper S Rauno Aaltonen Edition teszt 

Rauno Aaltonen 1967-es monte-carlói győzelmének állít emléket a piros-fehérbe csomagolt különleges Cooper S. De vajon mit szól az automata váltóhoz a Raliprofesszor?


Renault Trafic Passenger 2.0 dCi 115 teszt

Renault Trafic Passenger 2.0 dCi 115 teszt

Még épp vezethető B kategóriás jogsival a Trafic, sofőrrel együtt kilencen utazhatnak benne, és még a csomagtérből is jut mindenkinek 172 liter. Ez lenne a tökéletes utazóautó?


Ford Ranger menetpróba

Ford Ranger menetpróba

Noha egy ideje már nálunk is kapható, most próbálhattuk ki először az új Rangert, és a Ford kőkeményen is kényelmes pickupja meglepően pozitív csalódást okozott.

Még több teszt

BMW tesztek

BMW 320d Modern Line Automata teszt

BMW 320d Modern Line Automata teszt 

Jól is megy és takarékos is, de nem csak ezen jellemzőivel ígérkezik kategóriája etalonjának a legfrissebb 3-as BMW jelenlegi csúcsdízele. Csak az árát ne kérdezzék!


BMW 118i és 120d miniteszt

BMW 118i és 120d miniteszt 

Hivatalosan csak a még most is nyitva tartó Frankfurti Autószalonon mutatkozott be a BMW új 1-es sorozata, de e héten már próbára is tehettük. Szülőföldjén, Németországban, a sebességkorlát nélküli autópályák birodalmában.


BMW 740d xDrive teszt

BMW 740d xDrive teszt 

Hallottuk már ezerszer, hogy a pénz nem boldogít. Lehet, de akinek módja van egy BMW 740d xDrive birtoklására, az többé nem akar a fülébe engedni ilyen bugyuta népi bölcsességeket. Megértjük.

BMW 640i Cabrio és K 1600 GT teszt

BMW 640i Cabrio és K 1600 GT teszt 

Mind a BMW 640i Cabrio, mind a BMW K 1600 GT kategóriája legjobbjai közé tartozik. Bár a luxus még fokozható, az autózás és a motorozás új dimenzióját ismertük meg a párhuzamos teszt során.

BMW 520d Automata teszt

BMW 520d Automata teszt

Kiváló példa arra az ötös BMW, hogy ami jó, az nyugodtan megvásárolható belépő változatával. Én mindenképp az alapmotort javasolnám, de az opciós, nyolcfokozatú automatát kár lenne kihagyni.

Még több BMW teszt

Címlapon


Friss cikkek

Több mint 4 éves útlezárás kapcsán faggattuk az illetékeseket

Több mint 4 éves útlezárás kapcsán faggattuk az illetékeseket

3 napja – Sztori

Budapesten még 2008 márciusában zárták le a Keleti pályaudvar Thököly út felőli részét. Átadása már 2 éve csúszik. Vajon mikor lesz kész?


Láthatatlan autók Magyarországon

Láthatatlan autók Magyarországon

3 napja – Sztori

Válság ide, kis piac oda, az új modellek előbb-utóbb nálunk is viszonylag szép számban fogynak és észrevehetőek az utakon. Vagy nem. Listán a láthatatlan autók.


Drift OB: nagypályások csatája következik

Drift OB: nagypályások csatája következik 

4 napja – Sztori

A 2012. évi Hell Energy Országos Drift Bajnokság második felvonása következik május 27-én. A helyszín nem más, mint a máriapócsi RabócsiRing.


Kapcsolódó tartalom


Használtautó.hu

BMW 6-OS SOROZAT 640d...

Ár: 22.990.000 Ft

Évjárat: 2011 / 9

Kivitel: coupe

Üzemanyag: Dízel

BMW 6-OS SOROZAT 640d...

Ár: 19.800.000 Ft

Évjárat: 2011 / 10

Kivitel: coupe

Üzemanyag: Dízel

BMW 6-OS SOROZAT 640d...

Ár: 32.514.200 Ft

Évjárat: 2012

Kivitel: coupe

Üzemanyag: Dízel

Még több autó