Rosberg a rajtnál nyerte meg az Osztrák Nagydíjat

A mercedeses Nico Rosberg nyerte a 2015-ös Osztrák Nagydíjat

Idei harmadik, pályafutása 11. győzelmét szerezte meg Nico Rosberg az idei év 10. Forma-1-es futamán, az Osztrák Nagydíjon.

A verseny rajtjánál Rosberg megelőzte Hamiltont, a brit többször is próbált visszatámadni, sikertelenül. Az első kör felénél Alonso és Raikkönen összeütközött és pályára küldték a Safety Cart. A 7. körben újraindult a mezőny, a sorrend Rosberg, Hamilton, Vettel volt. Button a 8. körben technikai hiba miatt feladta a versenyt.
Az élmezőnyből Rosberg kezdte meg a kerékcserét a 34. körben. Egy körrel később csapattársa, Hamilton is friss gumikat kapott, az élen a sorrend maradt változatlan. Vettel a következő kör végén szintén kijött kerékcserére, azonban a jobb hátsónál sok idő ment el, a német versenyző így egy helyet veszített a versenyben, a harmadik helyet Massa vette át. Hamilton a boxból való kihajtáskor átlépte a fehér vonalat, emiatt 5 másodperces büntetést kapott, melyet a végső időeredményéhez adtak hozzá, hátránya ugyanakkor ebből nem származott. 10 körrel a vége előtt Vettel utolérte Massát, megelőzni azonban nem tudta. Rosberg, Hamilton és Massa lett a befutó.

Osztrák Nagydíj, végeredmény (71 kör, 307,020 km, a pontszerzők):
  1. Nico Rosberg (német, Mercedes) 1:30:16.930 óra
  2. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 8.800 másodperc hátrány
  3. Felipe Massa (brazil, Williams) 17.573 mp h.
  4. Sebastian Vettel (német, Ferrari) 18.181 mp h.
  5. Valtteri Bottas (finn, Williams) 53.604 mp h.
  6. Nico Hülkenberg (német, Force India) 1:04.075 perc h.
  7. Pastor Maldonado (venezuelai, Lotus) 1 kör h.
  8. Max Verstappen (holland, Toro Rosso) 1 kör h.
  9. Sergio Perez (mexikói, Force India) 1 kör h.
  10. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull) 1 kör h.

Leggyorsabb kör: Rosberg, 1:11.235 perc Pole pozíció: Hamilton
A vb-pontversenyek állása 6 futam után (még 13 van hátra)