Unalmas győzelmet aratott Hamilton Japánban

Akárcsak tavaly, idén is Hamilton nyerte a Japán Nagydíjat

Egy jó rajtot követően a második helyről az élre ugrott Hamilton, vezető helyét pedig a futam végéig megőrizte. Mögötte Rosberg és Vettel ért célba.

A rajtnál a 2. helyről induló Hamilton jobban jött el, mint a pole pozícióban lévő Rosberg, a német versenyző az első kanyarokban picit le is sodródott, emiatt Vettel és Bottas is megelőzte. Massa és Ricciardo összeértek, mindketten defektet kaptak, de folytatni tudták a küzdelmet. Az első öt kör után a vezető négyes elszakadt egymástól, Rosberg szorosan ott volt Bottas mögött, de nem tudott támadást indítani ellene.

A kerékcserét a tervezetthez képest hamarabb, a 9. körben Kvyat kezdte meg. Az élmezőnyből Bottas a 11. kör végén jött ki a boxba friss gumikért. Vettel a 14. körben, Rosberg pedig a 16. körben jött kerékcserére. A Mercedes német versenyzője a kiállás után pozíciót vesztett, Bottas mögé esett vissza. Egy körrel később Hamilton is letudta a kerékcserét, a vezető pozícióját könnyedén megőrizte.
A 18. körben Rosberg visszaelőzte Bottast, ezzel feljött a 3. helyre. Miközben Hamilton folyamatosan növelte előnyét Vettellel szemben, addig Räikkönen utolérte Bottast, de nem tudta megelőzni. Rosberg taktikát váltva a 30. körben állt ki második kerékcseréjére - annak reményében, hogy meg tudja előzni Vettelt. A Ferrarisok azonnal reagáltak erre, a következő körben kihívták Vettelt. Az egy kör különbség azonban már nem volt elegendő, Rosberg mögé, a 3. helyre jött csak vissza a német Ferraris a kiállást követően. Egy körrel később Hamilton is kiállt az élről, aki a friss gumikon megőrizte vezető helyét.
Ezt követően az élmezőny szétszakadt, a 12-15. helyen alakult ki egy boly, akik egymással vívtak látványos csatákat. Az 53 körös futamot akárcsak tavaly, idén is Hamilton nyerte, mögötte Rosberg, Vettel, Räikkönen, Bottas, Hülkenberg volt a befutó sorrendje.
Végeredmény, Japán Nagydíj (53 kör, 307,471 km, a pontszerzők):
  1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 1:28.06.508 óra
  2. Nico Rosberg (német, Mercedes) 18.964 másodperc hátrány 3. Sebastian Vettel (német, Ferrari) 20.850 mp h.
  3. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 33.768 mp h.
  4. Valtteri Bottas (finn, Williams) 36.746 mp h.