Hamilton otthon is győzni tudott

F1, Brit Nagydíj: Hamilton a pole-ból indulva nyert

A Brit Nagydíjon a címvédő Lewis Hamilton egy újabb rajt-cél győzelemmel került közelebb az idei világbajnoki címhez.

A hazai közönség előtt szereplő Lewis Hamilton, a Mercedes világbajnoki címvédő pilótája nyerte a vasárnapi Forma-1-es Brit Nagydíjat, ezzel egy pontra csökkentette hátrányát az összetettben csapattársával, a most másodiknak befutó, de büntetése miatt harmadik helyre szorult Nico Rosberggel szemben. Harmadikként Verstappen, a Red Bull holland pilótája futott be, aki Rosberg büntetése miatt végül második lett, de amúgy is hosszú idő után állhatott ismét dobogóra. A pole pozícióból rajtoló 31 éves Hamilton negyedszer nyert Silverstone-ban, s ez volt az idei negyedik, pályafutása során pedig már a 47. futamgyőzelme.
A heves esőzés miatt felvezető kör teljesítése nélkül, biztonsági autó mögött rajtolt el a mezőny, a Safety Car a hatodik kör kezdetén állt ki. A mezőny nagyjából fele azonnal a boxba hajtott, hogy a száradó pályára alkalmas gumikra cserélje a vizes aszfaltra való abroncsokat. Hamilton az élen maradt, mögötte Rosberg és Verstappen száguldott. Két körrel később ők hárman is friss gumikat kaptak, s ugyanebben a sorrendben tértek vissza a pályára.
A 16. és a 19. kör között a mezőny nagy többségének autójára már a száraz pályára alkalmas gumikat tették fel, Hamilton megtartotta a vezető helyet, Verstappen azonban előbb a pályán megelőzte Rosberget, majd a kerékcserék során előtte is maradt.
Hamilton magabiztosan őrizte a vezető pozíciót, s egymás után futotta meg a leggyorsabb köröket, miközben Rosberg nagy energiát mozgósított, hogy visszaelőzze Verstappent. A német pilótának ez végül a 38. körben sikerült, ekkor 8,5 másodperc volt az élen száguldó Hamilton előnye. Rosberg megpróbálta üldözni Hamiltont, de a brit címvédő azonnal reagált, ismét leggyorsabb kört futott, így a célba érkezésig német csapattársának nem volt esélye utolérnie őt.
Rosberg a hajrában olyan üzenetet kapott a csapatától rádión - miszerint nem használhatja a sebességváltón a hetedik fokozatot - a technikai információért végül 10 másodperces büntetést kapott.
A vb két hét múlva a Hungaroringen, a Magyar Nagydíjjal folytatódik.