Räikkönen nyert, őrült versenyt hozott az Abu Dhabi Nagydíj

F1: két futammal a vége előtt Vettel előnye 10 pont

Zseniális versenyt láthattunk az arab naplementében: Räikkönen győzött Alonso és a leghátulról felzárkózó Vettel előtt.

A 20 állomásos szezon 18. versenyét Hamilton kezdhette a pole-ból száraz időben, Abu Dhabi naplementéjében, mellőle-mögüle Webber, Maldonado, Räikkönen, Button és Alonso várta a rajtot. Vettel csak a mezőny után, a boxutcából startolhatott, mert az időmérőn hibázott a Red Bull – utolsó gyors körét követően Vettel képtelen volt visszamenni a paddockba, mert autójában nem maradt elég üzemanyag. De a mintavételhez sem maradt benne elég (1 liter), a 1,5 dl mínusz eredménye így csúnya büntetés lett.
[kepallobal=63403.jpg]Alonso is nagyot ment, de hogy Vettel harmadik lett... Két futammal a vége előtt 10 pont van köztük[/kepallobal] Hamilton remekül eljött a rajtból, Webber bezzeg beragadt, Räikkönen Maldonadót is megelőzve felugrott másodiknak. Alonso is fogott két pozíciót, az élboly így Hamilton, Räikkönen, Maldonado, Alonso, Webber, Button sorba rendeződött. Hátrébb Senna és Hülkenberg összeakadt, a Force Indiától a Sauberhez igazolását a napokban bejelentő Hülkenberg nem is tudta folytatni. Grosjean jobb első defekttel volt kénytelen kivánszorogni, Rosberg és Di Resta gépe is kapott a tülekedésben.
A túlnyomó többség lágy gumin, Vettel közepes keveréken haladt. A címvédő éllovas autója sérült vezetőszárnnyal is tisztes tempót produkált, s már a 12. helyen tolta, amikor is a 9. körben Rosberg ütközött Karthikeyannal - a valamiért hirtelen lelassuló HRT-n a Mercedes átrepült, törmelékek borították a pályát, sietett is be a biztonsági autó (s csak a 15. körben távozhatott). Mialatt a pályamunkások takarítottak, Ricciardo egy fura manőverrel majdnem a falba kényszerítette Vettelt, aki ezek után már nem úszhatta meg az orrkúpcserét, s újfent a mezőny végére került, bár már lágy keveréken.
A 20. körben Hamilton McLarene megállt, Räikkönen átvette a vezetést. Rá pár pillanatra Alonso elment Maldonadónak, akivel két körrel később Webbernek volt afférja, s a Red Bull ausztrálja húzta a rövidebbet. Webbernek Alonsóra kellett volna tapadni, s lehetőleg megelőzni, pontot csenni tőle, ehhez képest visszacsúszott hetediknek. Ott Massával csatázott, a ferrarista megpörgött – végre megint egy parádés futam előzésekkel, küzdelemmel, izgalommal! Button mondjuk simán verte Maldonadót, féltávnál hát Räikkönen, Alonso, Button érezhette magát dobogón.