Rosberg revansot vett Hamiltonon Mexikóban

Rosberg rajt-cél győzelmet aratott a Forma-1-es világbajnokság Mexikói futamán

A Mercedes német pilótája, Nico Rosberg nyerte meg a Forma-1-es Mexikói Nagydíjat. Második helyen csapattársa, Hamilton ért célba, a dobogó harmadik fokát Bottas csípte meg.

A rajtot Rosberg és Hamilton jól kapta el, előbbinek ezúttal sikerült megtartani a vezető pozíciót. A harmadik helyről induló Vettel ütközött Ricciardóval, a német világbajnok defektet kapott, mellyel közel a mezőny végére esett vissza. Az első kör végén Rosberg, Hamilton, Kvjat volt a sorrend. Az orosz a futam 22. körében állt ki kereket cserélni, Rosberg a 27., Hamilton a 29. körben járt a boxban, a sorrend ezután sem változott.

A hajrához közeledve az eredeti egy boxkiállásos taktikát megváltoztatta a Mercedes-csapat és újabb kerékcserére hívta Rosberget és Hamiltont. A verseny vége előtti 20. körben Vettel balesete miatt pályára küldték a biztonsági autót, ekkor többen a boxba hajtottak új gumikért. Vettelnek ezzel a kieséssel megszakadt a sorozata, az idei év eddigi 16 futamából ugyanis mindet befejezte.
A biztonsági autó 15 körrel a leintés előtt engedte el ismét a mezőnyt. Az újraindításnál Rosberg az élen maradt, Kvjat azonban elveszítette a harmadik helyet, Bottas az első adandó alkalommal megelőzte. Hamilton az utolsó körökre megközelítette Rosberget, megelőzni azonban már nem tudta. A vb két hét múlva, Brazíliában folytatódik az idény utolsó előtti versenyével.