Vettel nyerte a Brazil Nagydíjat

Vettel nyert Bottas és Räikkönen előtt Brazíliában

A Magyar Nagydíj után most először nyert futamot Vettel. A német versenyző már a rajtnál megelőzte Bottast, azt követően végig megőrizte vezető helyét.

A rajtot Vettel kapta el a legjobban, és az első kanyarban meg is előzte a pole pozícióból induló Bottast. Grosjean és Ocon ütközése miatt már az első körben a pályára hajtott a biztonsági autó. A boxutcából rajtoló Hamilton közben máris feljött a 14. helyre. A dobogós helyeken Vettel, Bottas, Räikkönen volt a sorrend, a Safety Car pedig az ötödik körben engedte útjára a mezőnyt.

A futam csaknem feléig leginkább Hamilton felzárkózása szolgáltatta a látványt, a friss négyszeres világbajnok ugyanis a 15. körben már a hatodik helyen száguldott, elképesztően gyorsnak tűnt az ellenfelekhez képest, akiket egymás után "vadászott le." A kerékcserék sorát a 28. körben Bottas kezdte meg, egy körrel később Vettel, a 30. körben pedig Räikkönen is új gumikat kapott.
Ekkor Hamilton átvette a vezetést, és egészen a 44. körig autózott boxkiállás nélkül, majd megkapta a friss abroncsokat, s az ötödik helyen állt vissza a versenybe. Ekkor valamivel több, mint 18 másodperccel volt lemaradva az élen száguldó Vettelhez képest. Hamiltonnak a csapatrádión azt mondták, hogy elérhető számára a dobogós hely. Tíz körrel a leintés előtt már negyedik volt, és üldözőbe vette a harmadik pozícióért Räikkönent, de a rutinos finn maga mögött tudta tartani, így a britnek meg kellett elégednie a negyedik hellyel.