A safety car káoszt okozott

Webber nyerte a kaotikus Magyar Nagydíjat

Mark Webber idei negyedik győzelmét aratta a fordulatokban bővelkedő Magyar Nagydíjon, Alonso lett a második, boxutca áthaladásos büntetése után pedig Vettel a harmadik.

Mark Webber nyerte a Magyar Nagydíjat és vette át a vezetést a világbajnokságon, miután csapattársa, Sebastian Vettel boxutca áthaladásos büntetést kapott, amiért a safety car alatt az engedélyezett maximum négyautónyi távolság helyett tízet hagyott.
A verseny a 15. körig sima Vettel-győzelemnek tűnt. A német az élről indulva jól kapta el a rajtot, és bár Alonso Webber után őt is megelőzte, de a belső íven fordulva meg tudta védeni első helyét.
A 15. körben azonban a pálya közepén lévő leszakadt alkatrész miatt beküldték a safety cart, ami hatalmas káoszt okozott a pályán és a boxban is.

A boxutcában előbb Adrian Sutilnak ütközött neki a kerékcseréből éppen kifelé tartó Robert Kubica, majd a következő pillanatban esett le Nico Rosberg jobb hátsó kereke és pattogott végig a boxutcán, megsebesítve az egyik Williams-szerelőt.
Az élen álló Vettel az utolsó pillanatban, a rázókövön átugratva tudott behajtani a boxba, de a Red Bull úgy döntött, hogy csak neki cserélik le a kerekét, Webbernek nem.
Így amikor a 17. körben kiállt a safety car, Webber vezette a versenyt, Vettel előtt. Utóbbi azonban nagyon lemaradt csapattársa mögött, alaposan feltartva az egész mezőnyt, amiért később boxutca áthaladásos büntetést kapott. És csak Alonso mögé, a harmadik helyre állt vissza.

Webber a lágy gumikkal a 43. körig maradt kint, sorra futva a leggyorsabb köröket, amivel akkora előnyt harcolt ki, hogy a kerékcseréje után is maradt egy célegyenesnyi előnye, és könnyedén nyerte a versenyt.
Alonso lett a második a Ferrarival, akinek a nyakán végig ott lihegett Vettel, de megelőzni nem tudta.
Felipe Massa a másik Ferrarival szerezte meg a negyedik helyet, a pályafutásuk legjobb eredményét elérő Vitalij Petrov és Nico Hülkenberg előtt.

A 300. Formula–1-es nagydíját ünneplő Sauber mind a két versenyzője pontot szerzett. Pedro de la Rosa idei legjobb eredményével a hetedik, Kamui Kobayashi pedig a rajthelyén 14-et javítva a kilencediken futott be.
Míg az elmúlt években a McLarenek domináltak a Magyar Nagydíjon, most az egyik leggyengébb versenyüket futották. Lewis Hamilton váltóhiba miatt esett ki, míg Jenson Button egy soványka nyolcadik hellyel vigasztalódhatott.
Az utolsó körökben késhegyre menő harcot vívott Rubens Barrichello és Michael Schumacher a tizedik helyért. Barrichellónak a friss, lágy gumikon sikerült is megelőznie egykori csapattársát, aki azonban kis híján felrakta őt a boxutca betonfalára.
A világbajnoki pontverseny váratlanul szorossá vált. Webber 161 ponttal áll az élen. Hamilton 157 ponttal a második, Vettel 151-gyel a harmadik, Button 147-tel a negyedik, míg Alonso 141-gyel az ötödik. Vagyis az első és az ötödik helyezett között nincs egy futamgyőzelemnyi különbség.
A konstruktőröknél a Red Bull 312 ponttal átvette a vezetést a 304 pontos McLaren előtt. A Ferrari 238 ponttal a harmadik.
Most négy hét nyári szünet következik a Formula–1 résztvevői számára, a következő versenyt, a Belga Nagydíjat augusztus 27-29-e között rendezik.