Defektes gumival győzött Hamilton a Brit Nagydíjon!

Drámai befutót hozott a silverstone-i verseny

Már-már épp elaludtunk volna az F1 futam alatt, amikor a Mercedest utolérte a dráma. Bottas és Hamilton is defektet kapott a verseny végén. Hamilton viszont így is nyert, Bottas viszont pontot sem szerzett.

Ismét duplaversenyes helyszínre látogatott az F1-mezőnye. Silverstone a Formula 1 bölcsőjeként kedvelt helyszín a versenyzők és a nézők körében, utóbbiakat azonban továbbra sem engedték a lelátókra. A verseny rajtja simán zajlott, ám a második körben Kevin Magnussen és Alex Albon akadt össze, ami a Haas pilótájának kieséséhez vezetett, becsalogatva a biztonsági autót is a pályára. A Mercedes-AMG GT a hatodik körben hajtott vissza a boxutcába, mögötte pedig a „rokonok” azonnal elhúztak a mezőnytől.
Azonban a biztonsági autó újra megjelent a pályán a 12. körben, miután Daniil Kvyat egy defekt miatt a falnak csapódott. A küzdelem a 19. körben folytatódott, bár néhány kör elteltével már nem igazán történt semmi, amit egy autóversenytől elvárhatnánk, de a futam vége azért felnyomhatta a Mercedes rajongók vérnyomását. Az utolsó körökben a bal első gumi kapitulált Bottas autóján, majd konkrétan az utolsó körben Hamilton autóján is. De a brit versenyző előnye már akkora volt, hogy a letérdelt autót is bevitte az első helyen, Verstappen nem tudta utolérni. Bottasnak még volt ideje egy kerékcserére, viszont a pontszerző helyekről lecsúszott. A második helyen Max Verstappen futott tehát be, a harmadik helyet pedig Charles Leclerc szerezte meg a Ferrarival. Hamiltonnak ez volt egyébként az idei harmadik és pályafutása 87. futamgyőzelme, így már csak négy hiányzik neki ahhoz, hogy beállítsa a hétszeres vb-győztes Michael Schumacher 91 győzelmes rekordját. Folytatás egy hét múlva ismét Silverstone-ban, a 70. évforduló Nagydíjjal.