Drágul a kötelező biztosítás, spórolni átkötéssel lehet

Aki nem köt új kgfb-szerződést, az jellemzően többet fizet jövőre

Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!

Még mindig érdemes kalkulálni, ha megkaptuk jövő évi, indexált kgfb-díjunkat, az elemzések szerint ugyanis könnyedén spórolhatunk tízezer forintot is egy új szerződéssel.

Bár a héten a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége által tartott sajtótájékoztató alapján az idei kgfb-kampány minden fontos tudnivalóját megírtuk már, többek között azt is, hogy az autósok az elmúlt évekhez képest egyre kevesebbet spórolhatnak, s ezért aztán apad is a váltók száma, most ismét vannak friss hírek. A Netrisk.hu ugyanis elemezte a jövő évi, a korábbi szerződésekből indexált díjakat. Az azokról szóló értesítőt e héten egyébként minden autósnak meg kellett kapnia postán vagy e-mailen.
A Netrisk adatai szerint az autósok 77 százalékának magasabb a jövő évi, indexált kgfb-díja az ideinél A Netrisk adatai szerint az autósok 77 százalékának magasabb a jövő évi, indexált kgfb-díja az ideinél
A vezető online biztosításközvetítő, a Netrisk.hu az év végi évfordulós, vizsgált szerződések 77 százalékában magasabb indexdíjat észlelt az idei időszakhoz képest. Az autósok több mint negyede esetében az emelkedés meghaladta a 2500 forintot. Az eddig a váltás mellett döntő és megtakarító ügyfelek 36 százaléka tudott ugyanakkor több mint 7500 forinttal kedvezőbb díjú szerződést kötni. Még úgy is, hogy a Netrisknél szerződők 32 százaléka nem a legolcsóbb, hanem valamelyik azt követő ajánlatot választotta.
Az autósok több mint 35 százaléka több mint 7500 forintot spórolt az átkötéssel Az autósok több mint 35 százaléka több mint 7500 forintot spórolt az átkötéssel
„Mintegy félszázezer autós indexdíjának elemzése alapján megállapítható, hogy a többség az idén valóban díjemelésről kapott tájékoztatást a hét folyamán megkapott indexlevélben” – mondta Sebestyén László, a Netrisk vezérigazgatója. „A minta alapján az átlagos indexdíj-emelkedés 20 százalékos volt. Az autósok 15 százalékának emelkedett több mint 5000 forinttal az indexdíja. Ezért nem meglepő, hogy a kampány második hetében erősödő érdeklődést tapasztalhattunk a díjkalkulációs oldalainkon.”
Hirdetés
A többség számára a váltás komoly díjmegtakarítást eredményezett a Netrisk adatai szerint: a váltók 55 százaléka több mint 5000 forintot takarított meg, minden kilencedik több mint 15 ezer forintot tudott megspórolni a kitűzött jövő évi indexdíjához képest.
Sokaknál már nem az ár dönt
Akár az adott biztosító neve, akár az általa kínált egyéb szolgáltatások miatt az ügyfelek egyre nagyobb része dönt úgy, hogy a váltásról születő döntés során a kalkulátorban nem a legolcsóbb ajánlatot választja ki. Minden ötödik szerződő a második, és minden nyolcadik a harmadik vagy azt követő találat mellett teszi le a voksát a Netrisknél.
Százból 22 autósnak már nem a legalacsonyabb díj a legfontosabb Százból 22 autósnak már nem a legalacsonyabb díj a legfontosabb
A Netrisk eddigi megrendeléseiből kiderül továbbá, hogy a budapesti átlagdíj az idén 13 849 forint, ami 46 százalékkal haladja meg a vidéki átlagdíjat (9456 forint). Érdekesség, hogy a megyeszékhelyek szerint is komoly szórást tapasztalhatunk: míg az átlagdíj Salgótarjánban és Egerben 8800 forint alatt marad, Pécsett és Tatabányán 10 700 forint feletti átlagdíjon szerződnek az autósok.
Aki megkapta már a jövő évi, indexált kgfb-díjáról szóló értesítőt, az kalkuláljon, aki esetleg nem kapta azt meg, mert mondjuk szerződésébe rossz, már nem használt e-mail címet regisztrált, az keresse biztosítójának ügyfélszolgálatát, vagy írja be szerződésének adatait a kalkulátorba, úgy is meg fogja kapni jövő évi, korábbi szerződése alapján fizetendő díját, és persze azt is, hogy váltással, hol, mennyiért, milyen szolgáltatást kaphatna.
Tetszett a cikk?

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy azonnal értesülj a legfrissebb és legnépszerűbb cikkekről, amint megjelennek az Autónavigátoron!

Feliratkozom a hírlevélre

Vélemény, hozzászólás?