Hadonászásból is érthet az autó, ez a jövő!

Már most nyugdíjba küldené az érintőképernyőt a Google

Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!

Forradalmasíthatja az autók kezelőfelületeit a Google. Nem, nem a ma megszokott érintőképernyővel, hanem gyakorlatilag a jelbeszéddel.

Már nem csak keresünk a Google által, hiszen a 15 éve alapított, s ma már világbirodalomnak számító cég adott nekünk telefont, táblaszámítógépet, van önjáró, valóban automatikus autója, s amíg az nem lesz szériamodell, a hétköznapi kocsikba is adhat elektronikát, egészen pontosan forradalmian új kezelőfelületet.
Még mielőtt bárki a ma futótűzként terjedő érintőképernyős rendszerekre gondolna, szögezzük le, hogy pont azokat küldené nyugdíjba a Google. Ehhez egy mélységérzékelős, tetőre szerelt kamerát és egy lézerszkennert vetne be a rendszer, ami a például a szélvédő előtti hadonászásból az ablaktörlőt kapcsolhatná, vagy az amúgy bevett (siketek vagy akár még beszélni nem képes gyerekek által is használt), illetve újként létrehozandó jelekkel akár a fényszórót vagy a légkondicionálót, illetve bármi mást is vezérelhetne.
Hirdetés
Az újítás nem csak egyszerűbbé tenné számos autó használatát, hanem a biztonságot is fokozná: a jelek miatt ugyanis biztosan nem fogunk a középkonzolra pillantani és gombokat keresni. Telefon, navigáció, hűtés-fűtés, hifi, és szinte bármi lehet majd jelekkel vezérelhető, az autó alapvető irányítórendszerei, kormányműve, gáz- és fékpedálja viszont biztosan nem, hiszen esetükben nem lehet esélyt adni a félreértésnek.
Tetszett a cikk?

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy azonnal értesülj a legfrissebb és legnépszerűbb cikkekről, amint megjelennek az Autónavigátoron!

Feliratkozom a hírlevélre

Hozzászólások

  • 2017.10.29. at 21:59
    Permalink

    Hihetetlennek tűnik, hogy a Google-nél is találnak ki marhaságokat. Mennyivel jobb a középkonzol taperolásánál a hadonászás???
    Akkor már belső szélvédőre vetített piktogramokra való RÁNÉZÉS, vagy urambocsá’ azok böködése (miközben periférikusan gazdagon továbbra is az úton van a szemünk… vagy a Google szemüveg vezetéshez testreszabása sokkal életképesebbnek tűnhetne…

Vélemény, hozzászólás?