Hibátlan versenyzéssel nyert Hamilton Kanadában

A Mercedesek Kanadában is legyőzhetetlenek voltak

Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!

Pályafutása 44. pole pozíciójából nyerte meg 4. Kanadai Nagydíját a mercedeses Lewis Hamilton.

A rajtot követő első kanyarokban nagy csaták voltak, azonban gond nélkül jött el a mezőny, az első körben nem változott a sorrend az első öt helyen. Button az első kör végén a boxba hajtott a tegnap kapott büntetése miatt. Vettel az időmérőn nem szerepelt túl jól, ráadásul akárcsak Button, büntetést kapott, emiatt az utolsó előtti helyről indult, öt körrel a rajt után már a 13. helyen haladt.

Vettelt a 8. körben kihívták egy korai kerékcserére, ahol öt másodperces büntetését is letöltötte. Az élmezőnyből a 3. helyen haladó Raikkönen kezdte meg a kerékcserét a 27. körben, ezután pedig a kivezető körben megpördült, Bottas ezzel elé került. Az élről Hamilton a 29. körben állt ki a boxba, a következő körben pedig Rosberg is megérkezett a friss gumikért. A 44. körben Vettel és Hülkenberg nagyot csatázott egy előzés közben, utóbbi versenyző megpördült. Alonso a 47. körben technikai hiba miatt feladni kényszerült a versenyt.
Grosjean az 51. körben egy előzést követően defektet kapott, szerencséjére épp a boxutca bejárata előtt, így gyorsan le tudták cserélni a sérült kereket. A francia versenyző a defektet okozó manővere miatt öt másodperces büntetést kapott. Az 58. körben Button a másik McLaren Hondával, akárcsak Alonso technikai hiba miatt állt ki a boxba és adta fel a versenyt. A versenyt az élről induló Hamilton nyerte, Rosberg és Bottas előtt. A brit versenyző pályafutása 44. pole pozíciójából nyerte meg 4. Kanadai Nagydíját, ezzel 17 pontra növelte előnyét csapattársával, Nico Rosberggel szemben az összetettben. A bajnokság két hét múlva a szomszédban, Ausztriában folytatódik, majd az angol és a német futam után július végére ér hazánkba, a Hungaroringre
A 70 körös kanadai nagydíjon jelentős előnnyel nyertek a Mercedesek A 70 körös kanadai nagydíjon jelentős előnnyel nyertek a Mercedesek

A vb-pontversenyek állása 6 futam után (még 13 van hátra)