Ismét csúfot űzött a versenyzésből a Formula 1!

Csapatutasításnak köszönheti Hamilton az újabb győzelmét

Kutyából nem lesz szalonna. Az F1 továbbra sem a tiszta versenyzésről szól. Hamilton 50 pontra növelte az előnyét az összetettben egy csapatutasításnak és csapattársának köszönhetően.

Hamilton idén nyolcadik alkalommal diadalmaskodott, amely egyben pályafutása 70. futamgyőzelme. A sikerrel két futamgyőzelemnyi előnyre tett szert legfőbb riválisával, a szintén négyszeres vb-győztes, Szocsiban harmadikként célba érő Sebastian Vettellel szemben. Az oroszországi futamot Hamilton csapattársa, a pole pozícióból startoló finn Valtteri Bottas zárta a második helyen. A rajtot az első két sorokból indulók egyformán jól kapták el, Vettel mintha egy hajszálnyival gyorsabban reagált volna Hamiltonnál, és meg is támadta a címvédőt, de nem tudta megelőzni.

Az első kör végén Bottas, Hamilton, Vettel volt a dobogós helyeken száguldók sorrendje, negyedikként Kimi Räikkönen (Ferrari) haladt, a monacói Charles Leclerc (Sauber) pedig ötödiknek jött fel, miközben a 19. pozícióból startoló holland Max Verstappen - aki vasárnap ünnepelte 21. születésnapját - a harmadik körben már kilencedikként autózott. De a 10. körben már az ötödik helyen járt, tehát szinte átgázolva a mezőnyön, 14 pozíciót javított. A kerékcserék sorát aztán Bottas kezdte meg a 12. körben, egy körrel később azonban Vettel is a boxba hajtott friss abroncsokért, a Mercedes pedig azonnal kihívta kerékcserére Hamiltont, ám a brit címvédőnek nem sikerült Vettel elé visszatérnie a pályára. Ugyanakkor nem sokáig csüggedt, hiszen azonnal elkezdte támadni Vettelt, és a második próbálkozásakor, egy agresszív és szép manőverrel megelőzte a Ferrarit.

Ezek után következett a „verseny” legcsúsosabb pillanata, ugyanis a Mercedes finn pilótája a 25. körben maga elé engedte az ötödik vb-címéért hajtó csapattársát. Hamilton aztán a 42. körben beérte Verstappent az élen, viszont megelőzni nem tudta, azonban egy körrel később a holland pilóta kihajtott a boxba kereket cserélni. A verseny további részében az élen haladók már nem hibáztak, Hamilton győzött, Bottas lett a második, Vettel pedig a harmadik, ám a dobogón állva igazán örömteli arcokat nem láthatott a közönség, akikkel újfent a bolondját járatta a Formula 1 világa. A cirkusz a jövő hétvégén Szuzukában, a Japán Nagydíjjal folytatódik.