Michelisz Norbert futamgyőzelemmel lett bajnok!

Michelisz Norbi győzelemmel fejezte be az idényt

Benne volt a levegőben, és Norbi már nagyon-nagyon megérdemelte ezt a sikert: egy remek edzés után megnyerte a Macau GP második futamát!

Autósport rajongóként kimondhatatlanul boldog vagyok! Hajnalban keltem, hogy élőben követhessem az 57. Macau Grand Prix eseményeit a WTCC bajnokságban, és nem bántam meg, hogy képes voltam vasárnap 04:40-re beállítani az ébresztőt. Túlzás nélkül állíthatom, hogy magyar vonatkozásban sporttörténeti eseménynek lehettek szemtanúi azok, akik hozzám hasonlóan nézték a két futamot, hiszen Michelisz Norbert, egy 26 éves pécsi fiatalember valóra váltotta az álmát, ami egy kicsit a miénk, nézőké is volt: futamgyőzelmet láttunk, magyar versenyzőt a dobogó tetején egy olyan világbajnoki sorozatban, ahol kétszeres és háromszoros bajnokokkal kellett felvenni a küzdelmet.
Norbi már az edzésen elért második helyével megmutatta, hogy szeretné felejthetetlenné tenni a 2010-es évad utolsó két futamát, de az 5 helyes rajtbüntetés (boxutcai vétség miatt) a hetedik rajtpozícióba parancsolta. A Zengő Dension Team versenyzője azonban nem adta fel, és hiába hozta Macau a formáját, a hatalmas baleseteket, Norbi - hála az égnek - nem keveredett bele semmibe, és a második futamra a negyedik rajtkockát érő 5. helyen ért célba. A java viszont ez után következett! A 2010-es szezon utolsó rajta mindenért kárpótolta Norbit, és vele együtt minket, hiszen megesett már, hogy ilyenkor, az elején úszott el egy-egy jónak ígérkező futam, de nem most. A második startnál a rajtrácson ragadt Alain Menu autóját Michelisz a pillanat töredéke alatt megkerülte, és olyan padlógázt nyomott a kék SEAT Leonban, ami a negyedik helyről az élre repítette! Mögötte Tarquini, Farfus, Yvan Müller, Huff és Monteiro sorrendben alakult a mezőny (halkan megjegyezném, hogy a már világbajnok Müller később nem akadályozta csapatársát, Huff-ot, hogy küzdhessen Tarquini ellen az ezüstért, kicsit vívtak, majd a francia egy árnyalatnyival hosszabb féktávval elegánsan megoldotta a szituációt), ám az első körben akkora tömegbaleset történt, hogy piros zászlóval felfüggesztették a futamot. Pause.
Bevallom, nagyon bosszantott, hogy a várakozás alatt az Eurosport riportere oda sem ment a futamot vezető Norbihoz, és nekem az sem magyarázat a mikrofonos hölgy viselkedésére, hogy ő a Tarquini-Huff csatával volt elfoglalva, amely a végelszámolásban az ezüstéremért zajlott - ezt végül a mezőny rutinos rókája, Tarquini zsebelte be. Mindegy, Zengő Zoltán csapattulajdonos láthatóan nyugtatta Norbit, mert kétség sem fért hozzá, a verseny a magyar csapat kezében van. Az új, biztonsági autós rajtot követően Tarquini nem bírt Norbival, igaz, az olasznak elég volt a sikerhez a második hely is, ám Michelisz gyors körökkel nyomatékosította, hogy készen áll a vadászatra, és nem adja olcsón a bőrét. Innentől, azt hiszem, felesleges bármit is mondanom. Michelisz Norbert, a magyar Zengő Dension Team versenyzője, a tavalyi SEAT Leon Eurocup bajnoka megnyerte élete első futamát az FIA World Touring Car Championship mezőnyében, páratlan dicsőséget szerezve ezzel ennek a kis országnak. További öröm, hogy Norbi nem csak a futamon győzött, hanem első évében ő lett a WTCC Rookie Challenge 2010 bajnoka is, amelyet az újonc versenyzőknek írtak ki, az abszolútban pedig a 9. helyen zárt.
Szívből gratulálunk az elért eredményekhez, köszönjük Michelisz Norbertnek, és természetesen a mögötte álló Zengő Dension Team csapatnak, hogy olyan magyar srácnak szoríthattunk 2010-ben, aki tehetsége révén maximálisan megérdemli a sikert, a támogatást! Veletek leszünk jövőre is, hogy lássuk, amikor megmutatjátok a világnak, Norbival és a csapattal számolni kell a WTCC mezőnyben. Addigra talán Macauban is meglesz a magyar himnusz teljes hosszában, hogy a legközelebbi eredményhirdetésnél ne csak öt másodpercig halljuk...
WTCC Macau GP 2. futam, Norbi fantasztikus rajtja (0:16-nál tessék figyelni, a jobb oldali kék autó mögött!), az első kör, és a tömegbaleset.