Ricciardo nevethetett a Kínai Nagydíj végén

Izgalmas futamot hozott a Forma-1-es Kínai Nagydíj

A hatodik helyről induló Ricciardo örülhetett a győzelemnek, mögötte Bottas és Räikkönen volt a sorrend. Hamilton ötödik, Vettel csak a nyolcadik helyen ért célba.

Az első helyről induló Vettel a rajtnál megőrizte pozícióját, miközben csapattársa, Räikkönen a másodikról a negyedik helyig csúszott vissza, miután Bottas és Verstappen is megelőzte. Az első kör végén Vettel, Bottas, Verstappen volt a dobogós helyeken száguldók sorrendje, a címvédő Hamilton pedig az ötödik helyen haladt. Az első kerékcserék után Bottas, Vettel, Verstappen volt az első három helyezett sorrendje.

A 31. körben a versenybíróság beküldte a pályára a biztonsági autót, mert a Toro Rosso két pilótájának, Hartley-nak és Gaslynak a kisebb ütközése után törmelék került a pálya aszfaltjára, amelynek letakarítása néhány kör erejéig tartott. A 36. körben a Safety Car kiállt a mezőny elől, ekkor Bottas, Vettel, Hamilton, Verstappen, Räikkönen, Ricciardo volt az első hat helyen haladók sorrendje. A 39. körben Verstappen megtámadta Hamiltont a harmadik helyen, de a brit vb-címvédő visszaverte a próbálkozást, sőt, a hollandot Ricciardo is megelőzte. Az ausztrál versenyző ekkor vérszemet kapott, hamar utolérte és meg is előzte Hamiltont, majd a 41. körben már a második helyen száguldó Vettelt is könnyedén maga mögé utasította. Közben Verstappen is lehagyta Hamiltont, aki jóval lassabbnak tűnt az élmezőnyben száguldó riválisaihoz képest.

A 43. körben Verstappen túlságosan optimista előzéssel próbálkozott Vettellel szemben, a Red Bull és a Ferrari összeütközött, mindkettő megforgott, közben Hamilton és Räikkönen is kikerülte őket. Verstappen néhány körrel később 10 másodperces idő büntetést kapott, mert a versenybíróság úgy látta, ő volt a hibás az ütközésnél. Ricciardo aztán a 45. körben megtámadta Bottast, és egy határozott, de sportszerű előzést bemutatva átvette a vezetést finn riválisától. Öt körrel a leintés előtt Ricciardo, Bottas, Räikkönen volt a dobogósok sorrendje, őket sorrendben Verstappen, Hamilton és Hülkenberg követte, Vettel hetedik volt, de az utolsó körökben még Alonso is megelőzte, így végül nyolcadikként ért célba.
Végeredmény, Kínai Nagydíj, Sanghaj (56 kör, 305,066 km, a pontszerzők)
  1. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull) 1:35.36.380 óra