Rosberg továbbra is megállíthatatlan

Nico Rosberg nyerte a Kínai Nagydíjat

A szezon első két futama után ismét Nico Rosberg nyerte a Forma-1-es Kínai Nagydíjat. A német versenyző ezzel tovább növelte előnyét az összetett pontversenyben.

Hamilton a tegnapi balszerencsés időmérője után végül nem a boxból, hanem a rajtrácsról vágott neki a versenynek. A rajtnál a második helyről startoló Daniel Ricciardo azonnal megelőzte Rosberget, közben a két Ferrari, Vettel és Kimi Räikkönen autója az első kanyarban összeért. Az ütközésben a finn pilóta autójának első szárnya megsérült. Ugyanígy járt Hamilton is, így mindkettejüknek a boxba kellett hajtania az első kör végén. A harmadik körben Rosberg az élre állt, miután Ricciardo defektet kapott. A pályára került törmelékek eltakarításának idejére a versenybírók beküldték a biztonsági autót, melynek köszönhetően jelentősen összekeveredett a mezőny.

Nico Rosberg biztosan őrizte a vezető pozíciót, így az első helyért nem, de a többi helyért végig nagy csata folyt. A 30 éves versenyzőnek ez volt pályafutása 17. futamgyőzelme, és az elmúlt idényt is beleszámítva sorozatban hatodik alkalommal intették le elsőként. Rosberg 2012 után másodszor nyert Kínában. A második helyen a négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája ért célba, míg a harmadik Danyiil Kvjat, a Red Bull orosz versenyzője lett. Nico Rosberg előnye már 36 pont az összetettben vb-címvédő csapattársával, Lewis Hamiltonnal szemben.
Végeredmény, Kínai Nagydíj (56 kör, 305,066 km, a pontszerzők)
  1. Nico Rosberg (német, Mercedes) 1:38:53.891 óra