Tud-e megint nyerni Norbi Makaóban?

WTCC-szezonzáró a túraautósok Monte Carlójában

Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!

A 2013-as túraautó-világbajnoki szezon utolsó versenye következik, hétvégén Makaóban csap össze a WTCC-mezőny. Michelisz Norbi még följebb kapaszkodhat.

Vasárnap véget ér az idei túraautó-világbajnoki sorozat, a nagy váltás előtti idényt Makaóban zárja a WTCC-mezőny. Jövőre ugye erősebbek és látványosabbak, nagyságrendekkel gyorsabbak is lesznek a kocsik, csatlakozik a Citroën, s ezáltal átrándul a WRC-ből, beszáll minden idők legnagyobb ralicsászára, Sébastien Loeb, méghozzá az immár négyszeres bajnok Yvan Muller csapattársaként.
Na de addig még sok idő van hátra és most Makaóra figyelnek a rajongók, ahol Michelisz Norbert 2010-ben pályafutása első győzelmét aratta SEAT-pilótaként, s ahol tavaly privát világbajnoki sikert ünnepelhetett BMW-vel. A Zengő Motorsport klasszisa idei első hondás évében megannyi dobogós helyet csípett meg, nem ritkán verte a gyári Honda-menőket, nyert Szuzukában, s legutóbb Sanghajban is harmadikként ért célba. Összetettben a hatodik helyen áll, cél a még följebb kapaszkodás. Michel Nykjaer már nem indul, Rob Huffot verni kell, s akkor meglehet mondjuk az abszolút ötödik hely, ami Norbi legjobbja volna.
  8. Coronel (holland, BMW 320 TC) 147

"A túraautó-világbajnokság Monte Carlója elsőre belopta magát a szívembe 2010-ben. Minden megtett méter igazi kihívás a több mint 6 kilométeres városi aszfaltcsíkon. Nem hiába tartja a legtöbb versenyző a világ egyik legnehezebb pályájának" - olvasható Norbi véleménye a michelisz.hu oldalon. A makaói első teszt már meg is volt, s ott egy második időt repesztett a SEAT-ból jövőre Ladára váltó Huff mögött, a hétvége időterve (magyar idő szerint) pedig így fest (közvetítés az Eurosporton és a Dunán):
Makaói WTCC-program (Guia Circuit, 6120 m)