Még terebélyesebbnek és agresszÃvebbnek hat a PRO a széleken lévÅ‘ légbeömlÅ‘k újrarajzolásával
A drágább részen bÅ‘vül a Mercedes-AMG GT sportkupé kÃnálata. Eddig a 63 volt a modell tisztán benzines csúcsváltozata, ezt tetézi a PRO változat - bár ismerve az autó elÅ‘zÅ‘ generációját, bizonyára lesznek még durvább kivitelek is késÅ‘bb (például egy Black Series), illetve a 63 S E Performance már most is elérhetÅ‘, ha valakit nem zavar a részleges villanyhajtás. KülsÅ‘re viszonylag könnyedén megkülönböztethetÅ‘ az új PRO akár a sima 63-tól, akár az S E Performance-tól: elöl a sarkoknál lévÅ‘ légbeömlÅ‘k nagyobbak és új, agresszÃvebb dizájnt kapnak. Új, kizárólag matt szürke fényezéssel elérhetÅ‘, 21 colos felnik járnak a PRO változathoz, valamint számos aerodinamikai elem alapáron szénszálból készül.
[BANNER type="1"]
Új, 21 colos felnik is járnak a PRO-hoz
Utóbbiak listája sem rövid: az új kialakÃtású elsÅ‘ orrkötény, a küszöbtoldatok, a diffúzor és a fix hátsó szárny mind ebbÅ‘l a nemes anyagból készül. Nem látható ugyan, de az autó alján további légterelÅ‘ elemek kaptak helyet. Mindent összeszámolva az elsÅ‘ tengelyen 30, a hátsón 15 kilogrammal nÅ‘tt a leszorÃtóerÅ‘, ami még gyorsabb kanyarvételeket tesz lehetÅ‘vé. Ehhez egyébként hozzájárulnak a széria versenyabroncsok is a MichelintÅ‘l.
Szénszálból készül többek között a hátsó szárny is
Nagyobb erÅ‘t juttat a PRO a 4MATIC+ összkerékhajtási rendszeren keresztül a négy kerékhez, a sima 63-hoz képest 27-tel több lóerÅ‘ és 50 Nm-rel több forgatónyomaték, összesen 612 lóerÅ‘ és 850 Nm áll rendelkezésre. Ehhez növelni kell a fékerÅ‘t is, amirÅ‘l a Mercedes-AMG eddigi legnagyobb, 420 mm átmérÅ‘jű kerámia-titán féktárcsái gondoskodnak elöl - ezekhez fekete fényezésű féknyergek járnak. A PRO további fontos újÃtása az átdolgozott hűtÅ‘rendszer: két új radiátor került elÅ‘re a széleken lévÅ‘ új légbeömlÅ‘khöz, de saját, vÃzhűtéses rendszert kap a differenciálmű, az elsÅ‘ és a hátsó tengely, valamint az összkerékhajtás is. A már emlÃtett aerodinamikai újÃtások pedig nem csak a légellenállást csökkentik, az elsÅ‘ fékekhez is több levegÅ‘t juttatnak. Összességében fél másodperccel hamarabb éri el a 200 km/h-t a PRO álló helyzetbÅ‘l, mint a sima 63, Ãgy minden bizonnyal versenypályákon is másodperceket verne rá körönként. Az már csak hab a tortán, hogy alapárasak az AMG Performance sportülések és a Nappa bÅ‘rrel vagy az Alcantarához hasonló anyaggal bevont sport kormánykerék.
[BANNER type="2"]
Sportülésekkel és sportkormánnyal könnyebb a manőverezés a pályán