Wittmann rajt-cél győzelmet aratott a Hungaroringen

DTM, Hungaroring: Wittmann, Molina, Spengler a DTM harmadik futamának dobogósai

Wittmann fölényesen nyert, a BMW vitte a mogyoródi versenyhétvégét, de az Audi is jól áll, a Mercedes meg sehol sincs.

A Hungaroring 4381 méteres aszfaltcsíkján az osztrák Nico Müller futotta a leggyorsabb kört a Rosberg csapat Audijával, ám ő végül csak 12. lett. Marco Wittmann viszont 1:08:35.291 óra alatt lefutott 41 körrel megnyerte a DTM magyarországi futamát. Második lett Miguel Molina az Abt Audival, ő a harmadik helyről rajtolt, a harmadikként befutó, szintén BMW-s Bruno Spengler viszont hat helyett javított az időmérőhöz képest.

A Mercedes szekere nem szalad jól. A legjobb, 11. helyet elérő sofőrjük, Robert Wickens sem szerezhetett pontot. Szerzett viszont az audis Mike Rockenfeller egyet, de 31 pontjával így is csak második a bajnokságban három verseny után a két 25 pontot érő győzelemmel vezető Wittmann mögött. Edoardo Mortara mogyoródi negyedik helyével összetettben a harmadik, plusz 12-vel 27 a pontjai összege, de mögötte 26 pontos pontegyenlőséggel ott van Molina és Tambay is.
A hungaroringi futamon ment végig az adok-kapok, egyedül az első helyen autózó Wittmann maradt ki a koccanásokból. Eső végül nem esett, így a Mercedes-Benz versenyzőinek sem termett sok babér. Az időmérő és a befutó Audi-BMW aránya a tíz legjobb kocsi esetében 6:4-ről 4:6-ra változott.
  10. Mike Rockenfeller, Audi Sport Team Phoenix, Audi RS 5 DTM + 36.017

Az alábbi videón a DTM idei harmadik, magyarországi futama visszanézhető a verseny hivatalos YouTube-csatornáján.