VOLKSWAGEN PASSAT III

Tetszik a menetteljesítménye,tágas lábtere,nagy csomagtartója,olcsó javíthatósága (kivéve az automata váltót),kis fogyasztása.

Születési éve: 1978

Meghibásodás leírása: 214000km lengéscsillapítók,kerékcsapágyak,elsőtárcsa,hátsó tárcsa szabályzás,akkumulátor,1 kormányösszekötő,1 talpas,toronycsapágy,önindító átnézése(még működött de biztos ami biztos alapon,mivelhogy automata.Nem lehet betolni)és a generátor átnézése.De a motorjához még a szíjak,görgők és a vízpumpa cseréjén kívül nem kellett hozzányúlni.Hidegben is pöccre indul,akkor egy picit kékesen füstöl de utána semmi füst, melegen még maximális fordulaton se. Olajfogyasztás 3-4dl/10000km. De kit érdekel ez a kis semmiség amikor sok, újabb autónak ez az olajfogyasztás teljesen természetes.Most320000km van az órájában (de ez lehet akár 500000km is ki tudja) Németből idefelé mennyit tekertek vissza.Viszont a tény az tény, hogy a Németek tudtak RÉGEN autót csinálni.Kit érdekel hogy az autóm 13éves az a 110lóerő még ma is jól dolgozik.Leírás: A váltója még ma is jól vált de a kuplungja csúszik.Teljes felújítása kb 450000ft-ba kerül.Ez az eggyetlen nagy hibája az automata váltónak,hogy drága a javítása de nekem ér ennyit az autóm hogy megcsináltassam és szerintem 320000km-nél már meg is érdemli.Én szeretem vezetni a manuális váltóval szerelt autókat is de az autómatának nincs párja.Például nagy dugóban araszolgatáskor,vagy utánfutóval és nagy teherrel való tolatáskor.

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: hajtás / váltó Garancia már lejártJavítás összege: 450000 Ft.