MERCEDES-BENZ E-OSZTÁLY

Vegyes fogyasztás: liter

18"-os gyári AMG felniken fut nyáron mióta megvan, és a futóműve tökéletes, nagyon strapabíró! Elöl 225/40, hátul 255/35 Dunlop Sport Maxx TT van, szerintem ez a legjobb vélasztás ha az ideális/sportos arányt nézzük és a gumi is a legjobb ár/teljesítmény/minőség arányban. Nekem szövet ülésem van, elég jól bírják. A CD-tár nem viszi az újraírható cd-t, ez engem nagyon zavar. Nagy hangerőnél a basszus betorzít, úgyhogy nem egy decibel versenyre való.

Születési éve: 1987

Vegyes fogyasztás:

Meghibásodás leírása: Mindig próbálom karbantartani, ezért is járok az átlagnál többet szervízbe. Hibalista: kopó alkatrészek-égők-szűrők cseréje, zárak nyikorogtak, beolajozták, csavarokat meghúzták, most már jó mind. A légtömegmérőt is cserélni kellett, mert lomha volt az autó. A csomagtartó zárnál berozsdált, ezt autófestő tökéletesen kijavította ill. az alváz is rozsdásodott, ezt karosszériás lekente alvázvédővel, most már jó. Vezető oldali ablak nem húzódott fel rendesen, el volt állítódva, ezt is megjavították karosszériásnál. Fékcsövek, benzincső, autómata váltó tömítés, difi tömítés elért, csöpögött az olaj, ezeket cserélni kellett. Kipufogó középdob kijukadt, hátsódobbal együtt cseréltem. Néha a riasztó beindul, nem tudom az okát. Kormányon a bőr már nagyon használtnak tűnt, ezért felújítattam a sebváltóval együtt. Az egyik gumiharang elért, engedte az olajat, ezt is cserélni kellett. A xenonnak már nincs akkora fénye, mint tíz évvel ezelőtt, ezt is kicseréltem, egyébként még nem égett ki soha. Nem volt kötelező, de én kicseréltem az összes olajat motorolajcserénél: autómata váltó, difi, szervó, fék ill. a hűtővízet és a fagyállót is cseréltettem, érezhetően "felfrissült" az autó. Az olajszintmérő és a fékolajszintmérő néha bejelez, de nincs semmi baj, szerintem csak kontakthibás.Lerobbanás oka: motorLeírás: Elért a benzincső és elfolyt a benzin, szerencsére nem sok volt benne.