VOLKSWAGEN POLO III

Egyszerűen nem hittem el, hogy egy precíznek mondott német autóval ennyit kell bajlódnom.

Születési éve: 1969

Meghibásodás leírása: 1. Az első 1000 km-es átvizsgáláskor (mint később kiderült) a fékpofákat használtra kicserélték. Így kétezer km után ismét ott voltam fémig lekopott fékpofákkal. 2. állandóan kigyullad a motor diagnosztika hibajelzés a műszerfalon. Szakszerviz 1 óra munkadíjért kiüti a computer memóriájából. De semmit nem tesz. Az meg jelez ismét. Állítólag új szoftver kellett volna bele. 3. Autópálya tempónál egy apró úthibán átmenve a vezető oldali ablakot automatikusan lehúzta teljesen, majd vissza kb 1/3-áig. És ott meg is ragadt. Csak újraindítás után volt hajlandó ismét megmoccanni. 4. A hátsó ablakok a rázkódástól apránként leengednek... Időnként le kellett ellenőrizni, hogy nem ereszkedett-e le túlságosan...

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: elektromos rendszer Garanciaidőben, fizetősNincs kiemelt meghibásodás. Leírás: Szoftvert kellett volna cserélni, de inkább az új gazdájára hagytam az ügyet. (ő is tudott róla!) Az elektromos ablak javítása is szép summába került.

Visszatérő hiba leírása: A motordiagnosztika visszajelzését még többszöri próbálkozás után sem tudták megjavítani. Végül szoftvercserét javasoltak.