OPEL VECTRA A

Az autót új korától ismerem, mert ismerősé volt, aki kevésbé hajtotta, mint én. Ezért így értékeltem. A hátsó dob évente lerohad. A gátlók sokáig bírták, de előre már nem érdemes gázosat venni, jó a 4 olajos is.

Születési éve: 1984

Meghibásodás leírása: Sose robbant le. Csak amit kopás miatt cserélni kellett (a kötelező szervizek is itt vannak): olajok, szíjak, szűrők, vezérlés, vízpumpa, lengéscsillapítók, féktárcsák, fékbetétek, vasfelnik, gumik, első futómű szilentek, szimeringek, kerékcsapágyak, gyertyák, gyújtáskábelek, sok műanyag patent, váltó és kézifék szoknya, első lámpák, szelepfedél tömítés 5 percenként. A beltér zörgős, nyikorgós, első ülések lötyögnek. Bődületes rohadások: küszöbök, sárvédők, első és hátsó szélvédők felső pereme, hátsó rugótányérok, váznyúlványok. Kicsit eszi az olajat, 2 olajcsere között kér 1 litert(bár sokat kap padlógázon, 5 fővel, megpakolva). A váltó opelosan kegyetlen rossz, akad, hosszú úton és csak lassan kapcsolható, a hátramenetbe belereccsen. A max. nyúzós fogyasztása 13.Leírás: Sose. Mindig előre szól, meg én is figyelek. Karban kell tartani.

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Nincs kiemelt meghibásodás. Leírás: A kaszni szét fog rohadni, hiába megy el még a motor 100 ezret.

Visszatérő hiba leírása: Mindenhol értenek hozzá, még a márkaszerviz is szereti. Alkatrész bőven van után gyártva is. A bontókat nem szeretem, mert nem olcsóbbak és ott csak nagyon szétütött, öreg kocsikat kapnak szét.