OPEL VECTRA A

Általában jó állapotú korosabb Opeleket használok, erre 3 hónapig vadásztam, kimondottan 5 ajtós A Vectra-t szerettem volna. Az előző kocsim Corsa A 1.2i 1993 évj. volt 5 évig gyakorlatilag hibamentesen futott 105000 km-t. Egyszer már volt egy ilyen a családban, és beleszerettem. Legjobban tetszik: rendkívül kiegyensúlyozott nyomatékos és takarékos a 90 lovas motor, a méretei ellenére rendkívül könnyű vezetni, a kormányszervó éppen eleget segít, bár a nyomvályús utakat azonnal megérzi. A váltó könnyedén jár Opelesen hosszú váltóúton, de nem zavaró, a fék jól adagolható, de a Pirelli P6000 gumi ellenére szerintem az ABS túl intenzíven avatkozik be, rendesen megnövelve a fékutat intenzív fékezéskor. Véleményem szeint a kocsi elbírná a négy tárcsaféket főleg terhelt állapotban.Összességében a menetkomfortot és a használhatóságát nagyon jóra értékelem. Utálom: silány minőségű ajtókárpit, viszonylag jól felszerelt változat (ABS, airbag, tetőablak, stb) de nincs benne elektromos ablakemelő legalább elől, ezt egy kicsit "parasztosnak" találom egy felsőközépkategóriás kocsinál. Ezektöl eltekintve egy nagyon elégedett Vectratulajdonos vagyok, bátran ajánlom azoknak akik jó ár-érték arányú családi autót szeretnének. Üdv!

Születési éve: 1972

Meghibásodás leírása: Opel szervízes tulajtól vettem, szinte kifogástalan állapotban, teljes szervízzel kaptam meg (olajcsere, vezérműszíj és görgőcsere, levegőszűrő és gyertyacsere, gyári GM akku, friss zöldkártya) ezen felül 8 évig Ő használta, miután személyesen magánimportként hozták Svájcból, tehát a kocsi teljes életútja nyomonkövethető.