RENAULT SCENIC

Egy haszálható méretü, kényelmi és biztonsági extrákkal felszerelt családi autó volt a cél, és ennek a Scenic tökéletesen megfelelt. Külsöleg is tetszett, bár nem keltette tágas autó benyomását, az igazi meglepetés akkor ért amikor beleültünk, nem tudom hogy nagy oldal üvegeknek vagy a magas felépítésnek köszönhető e, de nagyon jó benne a térérzet. Elől kényelmes plüss fotelek, hátúl a két szélső ülés még normál méretü, de középre már csak gyerek vagy vékony felnőtt fér el, de ha csak négyen utazunk akkor a középső ülést kivéve, a két szélsőt beljebb rakva /így a hátsó ülések háttámlaja is állítható lesz/ fejedelmi kényelem vár minket. Extrákat szerencsére nem sporólták ki belőle 6 légzsák, ABS, digit klíma /nem a legjobb hatásfoku és zajos a ventillátor/, sebesség függő rádiómagnó és 6 lemezes CD-tár kormányról vezérelhető, illetve a szokásos elektromos csomag, és minden hibátlanul működik. Az autó motorja egy 95LE 1.4i 16v, ami méretéhez képest nagyon kellemesen mozgatja a majd 1.3 tonnás kasznit, sportosnak egyáltalán nem nevezném, de elegendő városban és autópályán is egyaránt. Fogyasztása átlag 7l és ettől nem is nagyon tér el se le se felfelé, próbáltam országúton 90Km/h-l klíma nélkül 6.8 l, míg autópályán 140-150Km/h-l bekapcsolt klímával 7.3 l, a városi pedig kettő között mozog. Váltójával elégedett vagyok, könnyen és pontosan jár, áttételek jók, nem kell sokat váltogatnunk 45Km/h-tól gurulhatunk vele 5-ben, a kuplung vaj puha. Csomagtartója nagyon jól pakolható, nem kell a csomagokat magasra emelni, sikokkal határolt, hátsó ülések egyenként eldönthetőek így gyorsan növelhető a raktér. Továbbá rengeteg tároló rekesz van, térképzseb mind a négy ajtóban, 2 kisméretü kesztyűtartó, hűthető italtartó, hátsó ülések alatt és előtt a padlóba sülyesztett fedeles rekeszek, zseb az első ülések háttámláján.

Születési éve: 1975

Meghibásodás leírása: Nem cseréltettem ki időben az elszakadt kormányösszekötő porvédő gumiharangjait, cserébe felújíthattam az ettől tönkrement kormányművet.