CITROEN XSARA PICASSO

Imádom mer PIKACHU

Születési éve: 1979

Meghibásodás leírása: csak mint altalában a pikáknál turbót kivéve, befecskendező,2x zárcsere elégeti a klíma már nem kell kompletten mindent cserélni ,észbekaptak és legyártyák a gyujtáskapcsolót újra. Némi elektromos probléma + fölrobbant az izzó a foncsorban. Főtengely, föllazult az ékszíj tárcsa 20 perc alatt megtalált az assistance pedig én se nagyon tudtam, hogy hol vagyok. A motortakaró bolhái állandóan leesnek bakokkal együtt. A motor takaró lemezt /alsó/ már 3-szor elhagytam, persze bolhák . Fék naaaaagyon jó amikor müködik mert a szervója kissé gyengusz. csomagtér ajtónyitó mindegyiken beszarik!!! ablakspriccelők olykor előre nem spriccelnek, már Rutin feladat, stabilitátorkar két oldalán a pálcák 8000ft ezért ki is csErélik. Akkumulátor 1 szer. csomó olaj rengeteg szűrő /az olajat nem szereti ha túl jó total gyári olajtól óvakodni a castrolt utálja esso csak 10000-res,mobiltol kattog de én találtam egy olyat amit imád és ilyenkor egy hálás kis kutyi. A nevét sajna nem vágom már fekete doboz sárga cimke neve sincs valami de üti az egészet és csak azzal tudo elmenni 20000-ret olajcseréig. amúgy nem eszi az olajat 200.000 -nél a stilonkal nem lehet el menni egy olajcsere periódust mert elfogy az olaj 30.000 km hoppá kérdeztem a szervízt miért azt mondták azért mrt fiat. Jótanács a befecskendezőket nem kell rögtön kicserélni mert a szervízben azt mondják /109000ft/db, hanem fölújítják, mert hiába bizonygatják, hogy nem bosch de bosch KIstarcsán fölújítják 20000/ db -volt mindenestöl. Ac pumpa 30000 2 év garival jellemző elég érzékeny menetközben leáll a motor, no para csak az ac majd újra indul elmegy még 1 évet is de célszerű cserélni. nagyábol ennyi egyébként újonan vettem és még azért van meg mert annyira kényelmes, pakolható /komplett rohásszekrény/ elfér a kocsiba, a család is kényelmesen utazik,aki rosszat mond rá az buta vagy nem tud vezetni, a klíma isten 20mp alatt odaér a jégkorszak az autóba még ha egésznap a 30 fokon állt is. Hálás mint egy kis kutyi lelke van a szentemnek ő a mi kis PIKÁNK ha kell megy mint állat de nem eszik mentünk már full terheléssel 180 km/h-t folyamatosan mert sietni kellett. Amikor megvettem ez az alsők között volt azt mondták a sárga szinűvé vált irigy emberek, hogy majd meglátjuk 5 év mulva úgy is szétrohad, a motorja na öcsém majd találkozunk 100.000-nél akkor abba a ,Citroennek a szarába már motor sem lessz. Hát örömmel jelentem már 200.000 az a 100.000 és még indul nem füstöl mint a nagy PDTDI-k és nem is vernek a motortérben lábasokat mert hát brrrrrrrrrr malyik jóérzésű franciást ne vert volna ki a hideg ha mellettünk beindítotak egy német csodát, ami durva csattogásával halállra ilyesztette a cimborát!!!!! Visszatérve érdekes, hogy mindig ez a " ronda, nincseleje, hátrafele menő, " francia fos volt az utazó autónk mert a nagy csodák 750 ia és az allítólag nagyszerű sportautók mindig bedöglöttek vagy sokat ettel vagy rossz volt az út stb. tehát bárki aki olyan autót akar amivel mehet a tüzépre gipszkartonért/ mert az is elfér benne/ vagy a tanyára az vegyen bátran Pikát mert egy olyan hűséges társra talál benne amely elkiséri hosszú éveken át . Ja és elvisz a bálba is!!!!!!! Lerobbanás oka: motorLeírás: Egyszer a főtengely ékszilytárcsa makacskodott.

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Garancia már lejártJavítás összege: 180000 Ft.