PEUGEOT EXPERT

Túlságosan személyautósan viselkedik. Értsd: autópályán csendesen száguld, de üresen is nagy gáz kell elinduláskor. Az eddigi kisteherautók, amiket vezettem üresen 2-ben simán elindultak.

Születési éve: 1971

Meghibásodás leírása: Kb 2ekm volt az autóban, amikor a reggeli beindításkor egy durranás kíséretében beesett a fékpedál. Lejtőn álltam, fékhatás 0, kézifék be. Belenéztem a motortérbe fékolaj nincs. Ekkor már láttam a lábam felé csordogáló fékolajat. Szétdurrant a fékcső. Így csak méreg, de menet közben? Telefon, tréler, szerviz. Kb 6ekm volt az autóban amikor az úttal párhuzamos helyre betolatva szerettem volna parkolni. Kicsit ferdén álltam meg, hogy könnyebb legyen betolatni, tenném rükvercbe, de nem lehet. A váltókar mozog, de a váltó nem reagál. Valami szétesett. Így csak méreg, de előzés közben vagy forgalomban? Telefon, tréler, szerviz. Kb 14ekm volt az autóban amikor a pályán a külső sávban, egyenes úton egyenletes sebességnél hirtelen leszabályozott a motor kb 900-as fordulatra. Így csak méreg, de ... stb. Leálltam az út szélére, leállítottam. Újraindítás után veszi a fordulatot. Telefon, tréler, szerviz. A múlt héten eljutottam vele egy nap alatt 350km-t oda vissza hiba nélkül! Szóval élmény vezetni, mert micsoda unalom az amikor elindul az ember valahová és simán megérkezik. Az autó még megvan, a bizalom oda.Lerobbanás oka: hajtás / váltóLeírás: lásd az előzőben