AUDI 100

Harmadik saját tulajdon autóm,de hivatásos gk vezetőként sok más tipusú autóval jártam,tőbekk között, a Povedátol kezdve a Volgáig bezárólag,ami a régi rendszerben fellelhető volt. Tapasztalatom révén joggal vagyok eme véleményen,ez számomra a legbiztonságosabb,legkényelmesebb,és korához képest még mindég szép állapot. Persze az esetleges hibák,szerintem még uj autó vásárlás esetén is fenn álnak.

Születési éve: 1947

Meghibásodás leírása: Figyelem fontos!!! Az ABS vezérlő be tud ázni.!!!! A motortérben a motorháztető nyitó bovden kimeneti nyílás gumidugós tömítését,magasnyomású mosóval ki lökték a hejéröl. és nagy esőzés folytán be tud folyni a víz az utastér gumiszőnyeg alá. Ha esetleg nem vesszük észre,nagy baj eredője lehet.!!!!! Ezzel hibát okozva az ABS vezérlő rendszerbe.A műszerfalon nálam kijelezte a hibát az ABS visszajelző,de ezt nem vettem komolyan,mert nálam,csak akkor jelentkezett a hibaüzenet,ha rákapcsoltam az utánfutót,és eme hibajelzést be tudtam a kölcsön kért utánfutó hibájának. A meglepetés akkor ért,amikor az utánfutót le raktam,és rendre módra a visszajelző el is aludt,és hosszabb útra indulván kb 20 km megtétele után ujbol kigyuladt a visszajelző,de akkor már a fékpedált nem tudtam be nyomni,meg se mozdult,szerencsére,nem származott komolyabb baj a dologbol,mert kézifékkel megtudtam álni. Gyujtás levétele után a fékpedál ujbol benyomható volt.A biztosíték táblán az ABS biztijét ki vettem és a legközelebbi szervízig eltudtam vele menniLerobbanás oka: futómű / fék 1 alkalommal meghibásodás, a helyszínen oldódott meg

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: futómű / fék Javítás összege: 60000 Ft.