OPEL ASTRA F

Legjobban tetszett: nagyon szívós motor, soha nem hagyott ott, a mindennapos használatból adódóan kijöttek a hibák, amik az olcsó alkatrész árak miatt kisebb összegből ki lettek javítva. 143 ezerrel vettem, most 269 ezer van benne és váltót még nem kellett cserélni, se javítani. Legtöbbször a hűtő körül voltak gondok, de azokat is olcsón meg lehetett úszni. Ha jobban átgondolom nincs olyan amit utálok benne. Van ami nem tetszik de ebben a kategóriában nem is várok mást.

Születési éve: 1985

Meghibásodás leírása: 2005 ben egy gyújtás probléma miatt 3 hengerrel használtuk, mert nem vettük észre a problémát. Nem dadogott, nem rángatott, csak nem ment viszont fogyasztott rendesen. A javítás kb 46000 Ft volt. (Nagy felújítás) 2007 júliusában egyik nap egyszer csak eltűnt a víz a hűtőből, gondoltam én voltam figyelmetlen, feltöltöttem, majd másnap egy Pécs- Bp út alatt megint elfogyott, visszafelé víz nélkül jöttem. Az M7 en hűtött a menetszél, csak este vettem észre, hogy felmelegedett a motor. Pont haza is értem úgyhogy le is állítottam. Ezután nagyjából az előzőhöz hasonló javítás lett.Lerobbanás oka: motor 1 alkalommal meghibásodás, a helyszínen oldódott meg Leírás: Közel a szerelőnkhöz a termosztát miatt kinyomta a vizet. Amikor anyámnak kivillant a motorhiba visszajelzője meg is állt vele. Miután lehűlt, vissza gurultam vele (kb 1km) a szerelőhöz.

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: motor Javítás összege: 46000 Ft.