DAEWOO MATIZ

Kítünő fogyasztású, praktikusan használható 4 személynek kényelmes kis autó. 2 személlyel utazva (amire én is használtam) ledöntött hátsó üléssel kombit megszégyenítő csomagteret lehet varázsolni!!! Könnyű vele parkolni, városban lendületesen lehet vele közlekedni, városon kívül már nem egy sport autó, de 100km/ óráig 4 literr körül lehet eljárni. Én szállítottam vele 2 kerékpárt is egyszerre, építőanyagot,hűtöt, mosógépet is. Elfért... Autópályan 120km/óráig jól fogyaszt, 130 fölött erejét veszti kicsit zajos,és már 6 liter felé megy a fogyasztása. Tipikus városi és város közi autó. Fűtése kíváló és télen inditás után 2-3 percel már meleget fúj az utastérbe. Teli tnakkal kb 40 liter 920 kilométer volt a legjobb hatótávolságom. De átlagosan 800 kilométer után kellett tankolni, még akkor is, ha csak a városban használtam. Tetszett a világos vidám egyszerű kényelmes belsőtér. Nem tettszett az autó elektromos rendszere, szigetelés miatt beázik. Hiányzott az elektromos ablakemelő. Piros színű volt, amitajánlani tudok mindenkinek. 177centi magas 90 kilos férfi vagyok. Kényelmesen elfértek mögöttem is. Összefoglalva: igénytelen, nagyon olcsó fentartású,mini mális fogyasztású autó. Második autónak vagy 2 gyermekes családnak igénytelen autónak csak ajánlani tudom!!!

Születési éve: 1975

Meghibásodás leírása: Első koccanás miatt megszorult a hűtő ventillátor, ami késöbb csapágyas lett.Ventillátor cseréje sajátkezüleg az út szélén 30 perc. Ára bontóból 10.000Ft. A másik malkalom,özönvíz szerű esőzésnél az autó megúszott egy közüti összefolyt hatalmas vizben, majd beázott a gyujtás elosztó, ami miatt megállt az autó. Szintén sajátkezüleg út szélén cserélve 35 perc. Cserélve lett elosztó fedél, rotor,ház.Ára újjonan 3000Ft.Lerobbanás oka: hajtás / váltó 1 alkalommal meghibásodás, a helyszínen oldódott meg Leírás: Főtengely szimering elhasználodott és szívárgott az olaj a hengerfalon. Sajnos pont ott van a kuplungszett ellenőrző nyillása,amibe lassanként belefolyt a motor olaj. Ez által égett olaj szag volt és csuszni kezdett a kuplung. Csere: otthon a garázsban. Simering 45 perc 2000Forint. Új kuplung tárcsa cseréje 2 óra és 5100 Forint.

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: elektromos rendszer Garancia már lejártJavítás összege: 10000 Ft.

Visszatérő hiba leírása: Könnyen szerelhető, egyszerű,ólcsó alkatrészes autó. Ha vásárláskor mindent lecserélnek rajta, utána semmi gond nem kesz vele. Fogyasztása nagyon bajnok. Fenttartási költsége, a kötelező kopó alkatrészeken kívül semmi.