MERCEDES-BENZ SL 500

Ez egy R129-es volt, még mindig megvan, az új tulajdonosa nagyon megbecsüli. Ha tehetném visszavásárolnám, mert soha nem lesz még egy ilyen hálás autóm. Majd egyszer, talán.

Születési éve: 1969

Meghibásodás leírása: Az autó mindent tudott, amit egy Mercedes: drága, de nagyon megbízható, kényelmes, és dinamikus. SOHA nem romlott el.Leírás: Soha nem állt meg, mégcsak úgy sem tűnt, hogy esetleg megállna. A motorja nem akadozott, az elektronika bírta.

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Nincs kiemelt meghibásodás. Leírás: Ez egy érdekesség: egyszer egy fekvőrendőrbe vertem az első lökhárító alját. Betört a ködlámpa. Bementem hát a Kárpát utcába, és kértem egy lámpát, vártam a százezres árat. Az eladó visszakérdezett: az egész lámpatestet akarom, vagy elég a foglalat, esetleg a búra? Mondtam neki: csak az üveg törött el. Erre hozott nekem egy üveget és tömítőanyagot. Az ár 5.400 Ft volt. Bruttó. Egy Mercedes SL-hez... Szerinted?? Hát ezért kell Mercit venni: van alkatrész, mindig, mindenhez és nem kell az egész autót kicserélni, ha kimegy egy biztosíték. A Toyotám foglalata egyszer megégett. Az egész lámpatestet cserélték: 660.000 Ft volt.