OPEL ASTRA G

Motorkód: Z16XE. A sokak által tapasztalt olajfogyás nálam csak elhanyagolhatóan kismértékben jelentkezett, normál használat esetén a motort optimális fordulatszámon üzemeltetve az olajfogyasztás elenyésző. Tartósan magas fordulaton használva illetve állandó intenzív gyorsulgatások esetén emelkedik az olajfogyasztás, de még ekkor is bőven a gyárilag megengedett (1 liter/1000 kilométer) értéken belül marad! Mióta megvásároltam hibát egyszer produkált csak az autó: a klíma kapcsolóját benyomva nem történt semmi, többszöri próbálkozásra sem sikerült bekapcsolni. Későbbi próbálkozásnál már jó volt, javítani nem kellett, azóta is tökéletesen működik. A hátsó kipufogódob már vásárláskor korrodált állapotban volt, cseréje lesz szükséges a későbbiek folyamán. A futóműből kopogó hangok jönnek, kormányösszekötő és/vagy egyéb futóműalkatrész csere esedékes lesz, ennek ellenére kitűnő az úttartás, megfelelő a kanyarstabilitás, nem dől be a karosszéria túlzottan még komoly kanyar nagyobb sebességű bevételénél sem, határait feszegetve jóindulatúan alulkormányzottá válik az autó. Vásárlást követően tönkrement az indexkapcsoló, a megfelelő autós webáruházat megtalálva 6.000 Ft-os költséggel (szállítással) utángyártott alkatrészt vásároltam, azóta is hibátlanul működik. Fogyasztás: hihetetlenül hangzik, magam sem hinném el másnak, ha óvatosan vezetjük nem húzatva túlságosan, akkor 6,2 literes átlaggal el lehet vele közlekedni (1600 cm3!!!), klímával dinamikusan közlekedve nekem 7 liternél többet így sem fogyasztott! Az alkatrészárakat figyelembe véve egy olcsón fenntartható megbízható autó benyomását kelti eddig a pillanatig bennem, kellő odafigyeléssel bárkinek merem ajánlani ezt a típust.

Születési éve: 1981

Meghibásodás leírása: