DAEWOO RACER

Az autót a maga szintjén kell nézni, ár/érték arányban. Végül is egy olyan autóról beszélünk, amit valamikor a 70-es években terveztek! 40 éve!! Nem egy patinás autó, az biztos. Elvisz á-ból b-be? El. Túl nagy kompromusszum kell hozzá? Nem. Szerelő vagyok és objektív :) Mit lehet elvárni egy 2-300E Ft-os autótól. Azt, ez az autó tökéletesen kielégíti. Itt a konstrukciót nevezném meg, amit még ugye az Opel csinált. A Kadett egyébként év autója is volt. Korea meg okosan beletette a szervót és a 4 motoros(!) ablakot. Kicsit bánom, hogy nem klímásat vettem, vicces dolog, ilyen kocsiban aklíma :) Jó irányíthatóság, pontos, jó fék(kicsit esőérzékeny), dimamikus motor. Külön kiemelnél a jó fokozatelosztást! De inkább gondolom ezt véletlennek, mint a koreai mérnökök izzadtságos munkájának :) Fel és vissza váltáskor pont oda kerül a fordulat, ahol az a motornak a legjobb, 5-ös fokozatban sem pörög szét a motor 120-nál. Sok mai új autó, érthetelen módon olyan rövidre van tervezve, hogy 100-nál 3000 a fordulata, miközben ugyanilyen ccm-mel 100Le-t teljesít. Sajna ez is korrózióra hajlamos. Nagy csomagtér a sedannak (5 ajtósról ne beszéljünk). És mivel nincs agyonelektronizálva, E85/benzin felesben simán eljár. Olcsó alkatrészek, ha nem korea-specifikus. Esetleg egy Nexiára lecserélném, de nem akarok villogni :)

Születési éve: 1973

Meghibásodás leírása: Amennyiben igénybe vette márkakereskedő, márkaszerviz szolgáltatásait, mennyire volt ezekkel elégedett? És ha nem vettem igénybe, mi van? Miért nem enged tovább az oldal? Jaj de túl van komplikálva ez is!