FORD MONDEO

Legjobban a fogyasztása tetszik. Ahhoz képest, hogy egy hatalmas bálna és mindent képes elnyelni 6-os átlaggal elmegy az autópályán. Az angol autópályákon, ahol sokat használtam és 70mph-ás sebességkorlát van (116km/h), 5-ös átlagfogyasztást produkál. Nagyon kényelmes ha minden karban van tartva rajta bárhová elviszi az embert. Negatívumok: A "kutyacsont" nevű első öszzekötő rudat már 1 év alatt 2x kellett cserélni, idegesítő kopogást okoz elromlik. Ami igazán kellemetlen volt az a kuplung cseréje, ami igen drága dolog volt. Aprő hibák is előfordulnak meg a szokásos szervíz egy ilyen korú autónál. A legidegestítőbb hibát viszont 1 apró 6000ft-os alkatrész okozza. Egyszercsak minden előjel nélkül leállt az autó és nem is volt hajlandó elindulni. Vontatás után persze rögtön beindult. Miután néhány 10km után ezt újra eljátszotta elvittem a szerelőmhöz aki tanácstalan volt. A hiba újra jelentkezett és immár a Mondeo fórum segítségével sikerült kitalálni a baját. A hiba okozója A CMP jeladó, ami a 2003 előtti modellekbe fekete színű és ez szeret elromlani. Ezt kell kicserélni az új szürke színűre. Olcsó dolog, de nagyon idegesítő hiba Hát nagyjából ennyit tudnék mondani róla, az idegesítő hibái ellenére is szeretem.

Születési éve: 1985

Meghibásodás leírása: Lerobbanás oka: elektromos rendszer

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: hajtás / váltó Javítás összege: 200000 Ft.