KIA RIO

Egy Toyota Yaris után ültem át ebbe az autóba. Előtte bennem is élt a Kia ellenszenv. (Ugyan már Kia, ez nem autó, koreai vacak, semmire sem jó), aztán az interneten nagyon pozitív dolgokat olvasta a Riot-ról és a Ceed-ről is jókat írtak. Akkor meglepődtem és elkezdtem jobban utána olvasni, meg figyelni a Rio-t az utcákon (nem sok van belőle). És egyre szimpatikusabb lett. Voltam tesztvezetésen, beszélgettem, érdeklődtem. Érett a gondolat bennem, hogy lehet Rio tulajdonos leszek. Aztán a döntést tett követte. Felvettem a kapcsolatot az ország összes Kia kereskedőjével (e-mail formájában, kb. fele reagált rá(szégyen)). Mivel kifutó modell volt és én mindenképp 5 ajtósat szerettem volna, nem volt könnyű találni. Végül Nyíregyházáról jeleztek vissza, hogy van nekik és egész jó áron számolnák be a Yarist. Végül is megkötöttük az üzletet. Egy nap alatt intéztük mindent. Elvittem a Yarist, átültem a Rio-ba és jöttem haza. (Lényeges szempont volt, mert Nyíregyháza 400 km-re van tőlem). Ez volt az egyetlen pozitívum a Jász-Plasztik Kft nyíregyházi szalonjával kapcsolatban. Amíg elhoztam az autót, nagyon kedvesek voltak, de utána nagy ívben sza.tak az emberre, bármit kérdeztem tőlük, vagy válaszra sem méltattak, vagy halogatták a dolgot. Az autóval nagyon meg vagyok elégedve. Nagyon jól megy, kényelmes. Lehet bele pakolni, rakodni (na jó, nem egy kombi, de ezzel a vásárláskor is tisztába voltam). Városban és autópályán is kellően rugalmas. Megjártuk vele Olaszországot (1200 km), minden gond nélkül. Mindenféle hátfájás, kényelmetlenség nélkül. A fogyasztása 20000 km-ig, 7,5 l volt. Városban, városon kívül, vegyesben, klímával, klíma nélkül. Aztán 20000 km után csökkent most már átlag 6,5-7 l benzin kell neki. Összegezve egyáltalán nem bántam meg, hogy a Kia mellett döntöttem. Azzal is tisztában vagyok, hogy 28 000 km az még semmi egy új autónál, de remélem, hogy később sem lesznek komolyabb gondok.

Születési éve: 1982

Meghibásodás leírása: