VOLKSWAGEN POLO III

Nehéz megszokni a kicsi méreteit belül, egy Golf 3 -ból ültem át Polo-ba. Zajosabb mint a Golf volt, letudtam talán a kategória váltásnak. Jó az 1.4 16V benzin motor rugalmassága. Szerintem sokat fogyaszt, bár már esedékessé vált a gyújtógyertya cseréje. A fék nagyon jó rajta. Nem tetszik hogy a motor csipegeti az olajat, pedig még csak sok kilóéter sincsen benne. Azt mondják hogy ez konstrukciós hiba az alumíniumos blokk miatt.

Születési éve: 1980

Meghibásodás leírása: Használt autó vásárlása után rögtön egy ablaktörlőmotor kontakthiba javítás. Majd 1 év használat után jobb első ajtónál elektromos ablak emelő mechanika cseréje.

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: utastér Javítás összege: 25000 Ft. Leírás: Csak gyári komplett mechanika volt kapható az elektromos ablakhoz, javító készlet nincs a piacon. A szalon ár 35e Ft is lett volna, ezért hosszas utánajárás után külföldről rendeltem cikkszám alapján, így megúsztam az anyagárat 21e Ft-ból.

Visszatérő hiba leírása: Elektromos ablakemelővel 1x próbálkoztam javítani, kb. 1,5 hónapig jó is volt majd újra elromlott, ezután jött a mechanika csere, mert javító készlet nem volt a piacon.