BMW 5-ÖS SOROZAT

Probléma csak egy, hogy az előző tulaj széthajtotta, még mindig az ő sarát takarítom. Sajnos egyáltalán nem értettem az autókhoz. Most már más a helyzet, de ezt 1,1 millió forintom bánja a vételáron felül, s még egy rá fog menni, mire kész lesz. Innen szép nyerni :) Emiatt kb. 1,5 hónapja áll az autó, nem akarom, hogy rosszabb legyen. Megelégedettség: most már, hogy egy csomó mindent megcsináltattam, kezd kiderülni, milyen jó autónak is álmodták meg anno...Célom a gyári állapot visszaállítása és megtartása. Akkor biztos minden szempontból szupert fog kapni az értékelésen!

Születési éve: 1984

Meghibásodás leírása: féktárcsák és fékbetétek hátul,hátsó szilentcsere, elől kormányösszekötő+gömbfejek,vízpumpa,termosztát,hűtőrendszer csövek,váltószimering,ablakmosó-szivattyú,vissza van még a kuplung-,lengéscsillapító-,lengőkar-,turbócsere,továbbá kuplungjavítás. 90%-a az előző tulaj "hagyatéka".Lerobbanás oka: motorLeírás: Útközben a hőmérő megindult felfelé, erre megálltam, láttam, valahonnan csöpög a víz. Vártam, töltöttem utána, fűtést feltekertem, irány a szervíz. Hőmérő normálra állt (végig azon maradt), így 90-100-zal visszamentem. Hengerfejes lett. Mint kiderült, nem is volt az igazi a hengerfej, már szét volt maródva, csak idő kérdése volt, mikor ég át a tömítés. a vízpumpa csak előrébb hozta a hibát.

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: motor Javítás összege: 480000 Ft.

Visszatérő hiba leírása: Két ilyen gond is volt, ami nem sikerült elsőre: 1:Hengerfejezés. 2:Zörgő hang jött a motortér elejéről. Feszítőgörgő-csere, majd ékszíjcsere.