MERCEDES-BENZ 190

Az autót egy orvos házaspár használta (óvta). Tőlük vettem, Esslingen am Neckar-ban(Stuttgart-tól 15km-re.) :-) Féltve adták el, de az utóbbi pár évben nem is használták. Számlákból láttam, hogy az utóbbi 18 évben szinte csak olajcserét végeztek rajta és a szükséges időközi szervízt. Én szervízelem ezentúl az autót, aminek ezentúl is különleges elbánásban lesz része. (MB W201 190D 1992) Nekünk családban több evvel a motorral (OM601) szerelt típusunk (W201, W124) volt, de semmi motoralkatrészt nem kellett hozzájuk venni a legkevesebb futástelejesítmény az utolsóban 550.000km volt, amely egy Bordó színű W124-es 200D volt. Ebben az autóban a kopó alkatrészeken és a típusbetegségnek (pl. motortartó bakok) kívül semmi nem volt cserélve. A legtöbb kilóméteres OM601-esünk 850 ezret futott megbontás nélkül!!! Egy szó, mint száz: Imádni való autó. :-))))) És a fenntartási költsége minimális. Én csak nevetek, mikor mesélik nekem, hogy más márkák és típusoknál mennyit hagynak ott tulajdonosaik a szervízben és a benzinkúton. Arról nem is beszélve, hogy az ilyen pöpec állapotú öreg Merciket Úton-útfélen megállítanak, megszólítanak érte, miatta. (Főleg idősebbek és nem csak férfiak!) :-() (Meglepődöm és is ezeken.) Álltalában hasznos tipeket kapok, de sokan akarnák megvásárolni. Szerintem ezzel a Mercedes-Benz-zel sem kell heteket és hónapokat várni, hogy valaki megvegye, ha eladásra kerülne a sor. Eddig a hírdetéstől számított 5 nap volt a maxmaimum, ja és az is egy 550ezer kilóméteres autó volt. :-) Csak tudom nyugodt szívvel ezt a típust mindenkinek! :-) Nem egy sportkocsi, de mindehova elvisz és nem is fogyaszt annyit. Elnyűhetetlen konstrukció-mondták rá a németek hazájukban, de a magyarban látok egy-két leharcolt, vagy csak a Mad Max statiszta járgányként használt pédányt. Ha jó állapotut fog ki valaki egészen biztos beleszeret. Van pár új kocsink is sok elektromos kütyüvel, de én még is ezt szeretem. :-) Ich Liebe diese auto! :-) I Love this Car! :-) wilhelmrichard@web.de

Születési éve: 1983

Meghibásodás leírása: