SKODA FELICIA

Üdv mindenkinek. A Felicia előtt én egy Skoda 130L -es boldog tulajdonosa voltam... és az igazat megvallva még mindig az lenne ha a fűtése olyan lett volna mint a feliciáé :) Szeretem ezt a kis autót, nem bántam meg, hogy megvettem. Szerintem külsőleg rendben van, motorikusan szétnyűhetetlen(1.3 mpi), jó a váltó pontos és viszonylag könnyen kapcsolható. Most éppen szerelem :) de csak azért mert az előző tulaja elhanyagolta illetve lejárt a műszaki. Mikor megvettem egyből rá két hétre mentünk haverokkal balcsira megpakolva négyen. Nagyon jól bírta, még semmit se néztem át rajta és nekiindultam az útnak. De Hál Istennek' nem volt semmi baj vele és négy személlyel megpakolva fiatalos:) csapattal is nagyon jó! fogyasztást produkált. Autópályán is mentem vele és az átlag 120-130-as tempónál is 6,5 körül kajált. Könnyen szerelhető házilag is csak legyen egy legalább 50 részes Crova készlet meg egy két villáskulcs csavarhúzó alap dolgok és akinek egy kis műszaki érzéke van az meg tudja csinálni. Az alkatrész tényleg nagyon olcsó... nekem olcsóbban jött ki mint az öreg faros 1.3-as és már csak ez miatt is bátran ajánlom mindenkinek. Tudni kell még azt is hogy 23 éves vagyok szeretek "dinamikusan" :) menni, nem tötymörögni és ha kell akkor kihasználom az autó maximumát... Röviden felsorolom miket vettem eddig és mindezek mennyibe kerültek összesen: Első féktárcsák, féknyereg felújító készlet fékcső, fékpofák kerékagyak, mindkét oldalra. Féltengely gumiharang mindkét tengelyhez külső is belső is. Futómű szilentek, trapéz gömbfej, lengéscsillapítók, kormány gömbfej, kuplung tárcsa, kinyomócsapágy, főtengely szimering váltó oldalit, kuplung bowden, gyertya 4db (champion), kulissza( bontóból) hátsó fékdobok fékpofáh, rugó készlet, hátsó munkahengerek mindkét oldalra hátsó fékcsövek, hátsó sárvédő javítóívek mindkét oldalra, és még egy két apróság...:) Ez leírva sok viszont árban ez mindösszesen 85 ezer FT-ba állt meg (kb.)... Azért szerintem ez nem sok ennyi mindenért és cserébe megint jópár évig egy nagyon megbízható jó fogyasztású autót tudhatok magaménak... Ha kiszámoljuk egy újabb" autó belízingelését mondjuk havi 25-30 ezer forintos törlesztésnél ez az összeg megtérül kb 3-4 hónap alatt :) És a lízingelt verdánál is ugyanúgy előjöhetnek hibák...sőt... láttam már pár autót szétszedve és például egy öregebb BMW sem "él" tovább egy feliciánál. És természetesen egy BMW-nél egy ekkora felújítás szerintem simán a dupláját jelentené. Mindenki maga tudja mik az igények de ha kompromisszumokat képes kötni akkor ennél jobb autó nem kell. Tipushibái: Hátsó sárvédőívek korán el kezdenek rozsdálni de ez egy csere utáni alapos és minőségi üregvédelemmel nagyon szuperul orvosolható, kulissza kikopik (erre még nem találtam végleges megoldást:)), kerékcsapágyak hamar el kezdenek búgni, küszöböknél is érdemes odafigyelni a tökéletes üregvédelemre, fojtószelepet gyakran kell tisztítani, meg egy-két apróbb villamossági probléma de ezek nem végzetes hibák, csak nem árt a szakszerű karbantartás. A motorja tényleg "kinyírhatatlan" csak a durva használatot nem fogja meghálálni:) Vezérműlánc csere elég "gyakori" kár hogy a szíjas megoldást nem rakták bele a golf-ból de hát..evvan:) minden nem lehet tökéletes;) Utastere viszonylag tágas családommal is kibírjuk ha megyünk valahova... Csomagtere méreteihez képest egész jó, gyorsulása nem rs octavia, de városba egészen jól kihasználható a motor tudása. Tehát összeségébe egy nagyon szerethető kis autó IFA-hoz közel hasonló kormányállással :) de épp ezért szeretjük. Üdv minden Skodásnak és leendő Skodásnak ;)

Születési éve: 1988

Meghibásodás leírása: Tudtam mit vásárolok... olcsón vettem természetes hogy az amúgy is kopó cserélendő alkatrészeket cserélni kell.Leírás: Lekopogom... de nem volt semmi baj vele ne is legyen soha :)

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: futómű / fék Nincs kiemelt meghibásodás. Leírás: Saját magam szerelem :)